Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wielkie wzmocnienie Rakowa. Ważny transfer stał się faktem
Karol Osiński
Karol Osiński 19.04.2024 12:48

Wielkie wzmocnienie Rakowa. Ważny transfer stał się faktem

Raków Częstochowa
Fot. MACIEK SKOWRONEK/AFP/East News

Raków Częstochowa oficjalnie ogłosił podpisanie kontraktu z Dusanem Kuciakiem. Golkiper dołączył do mistrzów Polski na zasadzie transferu medycznego. Podano, do kiedy zagra w barwach ekipy Dawida Szwargi.

Dusan Kuciak oficjalnie piłkarzem Rakowa Częstochowa

Pogłoski o pozyskaniu Dusana Kuciaka przez Raków Częstochowę krążyły w polskich mediach już od dłuższego czasu. Jako pierwszy te wieści przekazał Tomasz Włodarczyk z serwisu “Meczyki” sugerując, że z uwagi na plagę kontuzji wśród bramkarzy mistrzowie Polski mogą sięgnąć po doświadczonego bramkarza. 

Raków Częstochowa ma problem z kontuzjowanymi bramkarzami. I tu sensacja! Słyszę, że na zasadzie awaryjnego transferu medycznego ma zostać sprowadzony Dusan Kuciak! - pisał wówczas dziennikarz.

Okazało się to prawdą, ale też niemałym zaskoczeniem. Władze częstochowskiej ekipy oficjalnie poinformowały, że Słowak będzie reprezentował ich barwy, jednak warto podkreślić, że od niemal roku bramkarz nie zagrał ani jednego oficjalnego spotkania.

Ukochana Artura Szpilki przekazała świetne wieści. Fani się doczekali

Szczegóły kontraktu Dusana Kuciaka z Rakowem Częstochowa

W oficjalnym powiadomieniu możemy przeczytać, że Dusan Kuciak dołączył do Rakowa Częstochowa na zasadzie transferu medycznego i będzie reprezentować ich barwy do końca sezonu 2023/24

W najbliższym czasie Słowak będzie rywalizować o miejsce w wyjściowej jedenastce z 21-letnim Kacprem Bieszczadem, który dotychczas był jedynym zdrowym golkiperem w kadrze Dawida Szwargi. Vladan Kovacević oraz Muhamed Sahinovic przechodzą rekonwalescencje po odniesionych kontuzjach.

ZOBACZ TEŻ: Szymon Marciniak pod ostrzałem mediów. Jedna decyzja wywołała kontrowersje

Czym jest transfer medyczny?

Transfer medyczny jest nazywany również transferem awaryjnym, który dopuszcza podpisanie kontraktu z zawodnikiem poza okienkiem transferowym. Warto podkreślić, że dotyczy on wyłącznie bramkarzy, o czym można przeczytać w regulaminie PZPN.

W czasie trwania całego sezonu rozgrywkowego – także poza okresami  – zmiana przynależności klubowej może nastąpić w następujących sytuacjach: gdy zmiana przynależności klubowej dotyczy zawodnika występującego na pozycji bramkarza w sytuacji kontuzji lub choroby potwierdzonej zaświadczeniem lekarskim, przynajmniej jednego bramkarza uprawnionego do gry w danej klasie rozgrywkowej