Sport.Goniec.pl > Tenis > Tym zagraniem Magda Linette zaskoczyła kibiców. Polka w półfinale turnieju WTA
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 19.04.2024 19:50

Tym zagraniem Magda Linette zaskoczyła kibiców. Polka w półfinale turnieju WTA

Magda Linette
Fot. East News/Hu Jingchen/Xinhua News

Magda Linette bierze udział w turnieju rangi WTA we francuskim Rouen. Jej ćwierćfinałową rywalką była holenderka Arantxa Rus. W pierwszym, wyrównanym secie Polka w niezwykły sposób obroniła decydującą dla tej rundy piłkę. To zagranie okazało się być kluczowe dla zwycięstwa poznanianki.

Chęć rewanżu za Australian Open

Magda Linette pewnie wygrała swoje dwa pierwsze spotkania w turnieju WTA 250 w Rouen. Najpierw pokonała Francuzkę Elsę Jacquemot (157. WTA) 7:5, 6:1. Natomiast dwa dni temu wyższość Polki uznać musiała Serbka Natalija Stevanović (204. WTA). Dziś przyszedł czas na pojedynek z holenderką Arantxą Rus

Linette nie ma dobrych wspomnień związanych ze swoją rywalką, ponieważ w 2020 roku to ona wyeliminowała poznaniankę już w pierwszej rundzie Australian Open. Jak dotąd było to jedyne spotkanie pań na korcie. Polka miała więc rachunki do wyrównania.

Iga Świątek wraca na kort. Znamy godzinę hitowego starcia Triumf Magdy Linette we Francji. Awansowała do kolejnej rundy

Tie-break w pierwszym secie. Wtedy Linette zaskoczyła wszystkich

Spotkanie ćwierćfinałowe rozpoczęło się od mocnego wejścia Magdy Linette, która zdobyła trzy pierwsze gemy. Rywalka jednak wzięła się w garść i doprowadziła do wyrównania 3:3. Żadna ze stron nie odpuszczała i nie straciła później gema przy swoim serwisie, wskutek czego doszło do tie-breaka

ZOBACZ: Świątek nawiązała współpracę z uwielbianą marką. Polka pierwsza na świecie

Linette prowadziła w nim już 6:3, jednak nie wykorzystała aż 4 piłek, którymi mogła zakończyć seta. Było blisko, żeby zrobiła to Rus, która objęła prowadzenie 8:7. Kiedy wydawało się, że poznanianka jednak przegra tę rundę, ta wykazała się nietuzinkową szybkością i refleksem w obronie. Zagranie to było kluczowe dla losów tego seta, którego 60. rakieta świata wygrała w tie-breaku 11:9.

W drugim secie bez wątpliwości. Linette w półfinale turnieju WTA 250

Zagranie w tie-breaku w pierwszym secie wyraźnie dodało pewności siebie Magdzie Linette. Co prawda pierwszy punkt zdobyła Arantxa Rus, jednak był to ostatni zdobyty przez nią gem w tym meczu. Dalsza faza to dominacja Polki, która nie dała rywalce szans. Co prawda, Holenderka mogła wykorzystać dwa break-pointy w czwartym gemie, jednak tego nie zrobiła. Linette zyskała na błędach rywalki i trzykrotnie doprowadziła do przełamania. Set zakończył się wynikiem 6:1 i awansem poznanianki do półfinału turnieju WTA w Rouen.

Magda Linette zmierzy się ze zwyciężczynią starcia Anhelina Kalinina-Mirra Andriejewa.