Sport.Goniec.pl

WILLIAM WEST/AFP/East News

Magda Linette walczyła o finał do ostatniej piłki. Polka odpadła po zaciekłym boju

26 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Magda Linette rozgrywała w Australii najlepszy turniej w swojej dotychczasowej karierze. W czwartek 26 stycznia na drodze Polki do marzeń o finale Australian Open stanęła Aryna Sabalenka. Mecz był bardzo zacięty, a decydujący dla rozstrzygnięcia okazał się pierwszy set.

Koniec australijskiego snu. Magda Linette przegrywa w półfinałowym pojedynku

Na papierze, zdecydowanym faworytem tego półfinału była utytułowana Białorusinka . Pomimo dysproporcji w odnoszonych sukcesach, co można zauważyć, patrząc na miejsce obu pań w rankingu WTA, starcie na Rod Laver Arena w Melbourne nie należało do jednostronnych.

Dla polskiej tenisistki już sam udział w półfinale wielkoszlemowego turnieju był czymś, czego na pewno nie zakładała przed startem zawodów. Magda Linette zaskakiwała fanów swoją grą , odprawiając z kwitkiem takie rywalki jak Caroline Garcia czy Karolina Pliskova. Pobudzeni niespodziewanymi zwycięstwami Polki kibice, upatrywali sensacji również w czwartkowym pojedynku.

Początek meczu należał do polskiej tenisistki, która prowadziła już 2:0. Grała bardzo inteligentnie, w przeciwieństwie do Białorusinki, którą najprawdopodobniej przytłoczyła w początkowej fazie spotkania rola faworyta.

Set był bardzo wyrównany, pełen walki o każdy punkt z dwóch stron kortu. Ostatecznie, po prawie godzinie gry zakończył się zwycięstwem Aryny Sabalenki w tie-breaku.

Niemiłosiernie zmęczona zmaganiami w wyczerpującym pierwszym secie Polka, w drugiej odsłonie pojedynku nie miała sił, by móc przeciwstawić się rozpędzonej rywalce. Wygrywając zaledwie dwa gemy, przegrała ostatecznie półfinałowy mecz - 6:7, 2:6.

Pomimo porażki Polka powinna być z siebie dumna

Półfinałowa potyczka nie zakończyła się po myśli naszej tenisistki. Nie umniejsza to jednak w żadnym stopniu dokonaniom Polki na tym turnieju. Magda Linette pierwszy raz w swojej karierze osiągnęła półfinał turnieju wielkoszlemowego.

30-letnia już zawodniczka, długo musiała czekać na takie osiągnięcie. Dowiodła, że ciężką pracą można dojść na szczyt nawet po wielu latach pozbawionych triumfów. Dzięki wspaniałej formie w Australii, Polka wzbogaci się o zawrotną kwotę 650 tysięcy dolarów (blisko 3 miliony złotych). Sukces ten pozwoli jej także na awans z 45 na 22 miejsce w rankingu WTA.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: sport.interia.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Tenis

Niepokojące wieści w sprawie Igi Świątek. Tenisistka zmartwiła fanów
Czytaj więcej >

Tenis

Rosjanka uderzyła w Igę Światek. Krytyczne słowa pod adresem liderki rankingu WTA
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek zwróciła się z ważnym apelem. Znany tenisista zareagował na słowa Polki
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek pochwaliła się drogim gadżetem. Internauci nie mogli oderwać oczu
Czytaj więcej >

Tenis

Hubert Hurkacz w wielkim stylu triumfuje w Marsylii. Finał dla Polaka
Czytaj więcej >

Tenis

Dramat Igi Świątek. Nerwowy finał zakończony spektakularną porażką
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]