Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Trener Polaków jedną decyzją wywołał burzę, teraz się tłumaczy. Postawił sprawę jasno
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 08.07.2024 11:21

Trener Polaków jedną decyzją wywołał burzę, teraz się tłumaczy. Postawił sprawę jasno

Nikola Grbić
Fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nikola Grbić podał listę siatkarzy powołanych na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Serb długo zwlekał z ogłoszeniem swoich decyzji, ponieważ miał duży dylemat. Dotyczyło to szczególnie jednego z zawodników, którego ostatecznie postanowił odrzucić. Trener wyjaśnił, czym kierował się w swoich wyborach.

Kadra Polski na igrzyska ogłoszona. To oni powalczą o medale

Nikola Grbić ma za sobą naprawdę udane turnieje z reprezentacją Polski. W zeszłym roku zdobyte złoto Ligi Narodów i mistrzostw Europy, a w tym brąz tych pierwszych rozgrywek mogą napawać optymizmem przed nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Długo jednak kibice nie wiedzieli, komu konkretnie będą kibicować podczas tych zmagań. Serbski selekcjoner długo bowiem czekał na ogłoszenie ostatecznej kadry olimpijskiej siatkarzy, jednak w końcu podał listę zawodników.

Kadra Polski na igrzyska olimpijskie w Paryżu: 

  • Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz
  • Atakujący: Bartosz Kurek,  Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Bołądź (rezerwowy)
  • Przyjmujący: Wilfredo Leon, Tomasz Fornal, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk|
  • Środkowi: Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek
  • Libero: Paweł Zatorski
Od klęski Świątek minęły godziny, zdumiewające wieści nagle obiegły świat. Co za zwrot akcji Tragedia podczas wyścigu. Nie żyje kolarz, policja wkroczyła do akcji

Wielki dylemat Grbicia. Tłumaczy powody swojej decyzji ws. Bartosza Bednorza

Jednym z wielkich nieobecnych na liście powołań reprezentantów Polski jest Bartosz Bednorz. W jego miejsce powołany został Bartłomiej Bołądź. Kibice oraz eksperci mocno zwrócili uwagę na brak przyjmującego Asseco Resovii Rzeszów, nawet krytykując taką decyzję szkoleniowca. Nikola Grbić postanowił jednak wyjaśnić, czym się kierował w swoich wyborach. Przyznał jednocześnie, że wybór ten był jego najtrudniejszym w jego dotychczasowej karierze trenerskiej.

Nie spałem co najmniej dwa tygodnie. To była najtrudniejsza decyzja, którą musiałem podjąć jako trener w swojej karierze. Nie mówię jednak tylko o sposobie, w którym trzeba powiedzieć komuś, że nie jedzie na igrzyska. Moi zawodnicy byli tak bliscy sobie względem prezentowanej jakości i są tak dobrzy na każdej boiskowej pozycji, że było mi ekstremalnie trudno wybrać pomiędzy poszczególnymi siatkarzami - przyznał Grbić w rozmowie z TVP Sport

Po chwili trener powiedział wprost o Bartosz Bednorzu. Przyznał, że przyjmujący to bardzo dobry zawodnik, a fakt, że w tym sezonie prezentował wysoką formę jeszcze bardziej utrudnił podjęcie przez niego takiej decyzji.

Muszę przyznać, że “Benji” jest tym zawodnikiem, którego wzięłaby do siebie absolutnie każda reprezentacja i to z wielką wdzięcznością. Ma niesamowitą jakość. Był w tym sezonie wspaniały i od początku “dostępny”. Powiedział mi, że niezależnie od tego, kiedy będę go potrzebować, to rzuci wszystko i się stawi. To sprawiło, że wykreślenie go z listy było dla mnie niezwykle trudne

ZOBACZ: Putincewa ostro skomentowała zachowanie Igi Świątek. Co za słowa

Kiedy siatkarze zagrają na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu?

Jakiś czas temu profil polskiego oddziału Eurosportu podał na platformie X terminarz spotkań reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Podopieczni Nikoli Grbicia zagrają w grupie z Egiptem, Brazylią i Włochami. Pierwszy bój Biało-Czerwoni stoczą z Afrykańczykami 27 lipca o 17:00, z Brazylijczykami 31 lipca o 9:00, a z zawodnikami z Półwyspu Apenińskiego 3 sierpnia o 17:00.