Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Tragedia podczas wyścigu. Nie żyje kolarz, policja wkroczyła do akcji
Michał Pokorski
Michał Pokorski 07.07.2024 14:34

Tragedia podczas wyścigu. Nie żyje kolarz, policja wkroczyła do akcji

Świeczka
Fot. Streager/canva.com

Na trasie wyścigu Dookoła Austrii doszło do poważnego wypadku. Jak wynika z nieoficjalnych informacji na zjeździe przewrócił się jeden z kolarzy. W wyniku odniesionych obrażeń, 25-latek zmarł w szpitalu. Wstrząsające informacje z południa.

Wypadek na trasie wyścigu Dookoła Austrii

Podczas czwartego etapu Wyścigu Dookoła Austrii doszło do wypadku. Według nieoficjalnych informacji, na zjeździe ze szczytu Grossglockner,  jeden z kolarzy przewrócił się. Jak się okazało, był to 25-letni zawodnik grupy Coop-Repsol, Andre Drege. Norweg miał rozbić się rowerem przy prędkości około 90 kilometrów na godzinę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala z poważnymi urazami. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować jego życia. Dokładne przyczyny tragedii są wciąż badane przez policję.

Putincewa ostro skomentowała zachowanie Igi Świątek. Co za słowa

Andre Drege nie żyje

Norweg urodził się 4 maja 1999 roku w Alesund. Od dziecka uprawiał kolarstwo, a sukcesy seniorskie zaczął świętować już w 2018 roku. Ostatnie miesiące były wyjątkowo udane dla kolarza. Andre Drege wygrał klasyfikację generalną dwóch wyścigów niższej rangi: Tour of Rhodes i South Aegean Tour. Dzięki temu zwrócił na siebie uwagę zespołów z kolarskiej ekstraklasy. Przez całą karierę związany był z norweską drużyną Coop–Repsol, ale od przyszłego sezonu miał reprezentować barwy Team Jayco AlUla. Jego tragiczna śmierć wstrząsnęła kolarskim światem.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje polski skoczek narciarski. Był mistrzem Polski

Wyścig Dookoła Austrii przerwany

Organizatorzy wyścigu zadecydowali o anulowaniu ostatniego etapu. Zamiast niego, odbędzie się przejazd kondolencyjny ku czci zmarłego kolarza. Jak czytamy w oświadczeniu:

Wraz z organizatorami i kolarzami poszczególnych zespołów zdecydowaliśmy się zrezygnować z ostatniego etapu i zamiast niego, zorganizujemy przejazd kondolencyjny ku pamięci Andre Drege. To było wyraźne życzenie ojca Andre, jego kolegów z drużyny i całego zespołu. Całej rodziny kolarskiej da to możliwość pogodzenia się z tym, co się stało i uczczenia jego pamięci. Wszyscy jesteśmy zdruzgotani tym tragicznym wypadkiem, a nasze myśli i modlitwy są z rodziną Andre, jego bliskimi i drużyną Coop — Repsol w tym niezwykle trudnym czasie - przekazał dyrektor wyścigu, Thomas Pupp.