Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Trener Holandii po meczu wypalił o Polsce. Wielu będzie wściekłych
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 16.06.2024 22:52

Trener Holandii po meczu wypalił o Polsce. Wielu będzie wściekłych

Ronald Koeman

Reprezentacja Polski rozpoczęła tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej od porażki z drużyną Holandii. W niedzielę 16 czerwca, pomimo fantastycznego początku, Biało-Czerwonym nie udało się ostatecznie dowieźć zwycięstwa do końca. Po meczu selekcjoner reprezentacji Holandii skomentował grę naszej kadry.

Polska przegrała w pierwszym meczu Euro 2024 z Holandią

W niedzielę 16 czerwca Biało-Czerwoni zmagania w Euro 2024 rozpoczęli od meczu z Holandią. Selekcjoner Michał Probierz nieco zaskoczył wyjściową jedenastką na to spotkanie. Ostatecznie kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego zastąpił Adam Buksa. Jak okazało się już w 16. minucie, była to doskonała decyzja polskiego trenera. Napastnik tureckiego Antalyasporu strzałem głową wyprowadził reprezentację Polski na prowadzenie w tym meczu.

Polska - Holandia. Wielki smutek po występie Biało-Czerwonych na EURO 2024

Trener Holandii skomentował mecz z Polakami

Na konferencji prasowej po meczu selekcjoner Holendrów Ronald Koeman skomentował bramkę Buksy. Jak zaznaczył, jego drużyna "dała się zaskoczyć".

Zagraliśmy bardzo dobrze przez godzinę. Byliśmy w stanie stworzyć sobie mnóstwo szans. To karygodne, że daliśmy się zaskoczyć. Polacy mieli przewagę wzrostu i ją wykorzystali - powiedział Ronald Koeman.

ZOBACZ: Michał Probierz pokazał wielką klasę. Trener Holendrów może się uczyć

Ostatecznie Holendrzy jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do remisu, a pod koniec spotkania zdołali strzelić zwycięskiego gola. Finalnie reprezentacja Polski musiała uznać wyższość rywala, przegrywając 1:2.

Ronald Koeman po meczu: Mieliśmy mnóstwo okazji

Przez większą część meczu dominowała reprezentacja Holandii, jednak w bramce Biało-Czerwonych jak zwykle fantastycznie spisywał się Wojciech Szczęsny. Polska również miała kilka dogodnych okazji do zdobycia drugiego gola, jednak bez powodzenia. Ronald Koeman na konferencji podkreślił, że Holandia mogła wygrać znacznie wyżej.

Do przerwy powinno być 3:1 lub 4:1, mieliśmy mnóstwo okazji - mówił Koeman, który jednocześnie narzekał na nieskuteczność swoich piłkarzy. - Niemcy zdobywają dwa gole z dwóch szans, a my mamy pięć okazji i wykorzystujemy tylko jedną - przyznał.

ZOBACZ: Trzy lata temu walczył o życie na boisku. Dziś Eriksen wrócił na Euro w cudownym stylu

Mimo porażki wielu kibiców polskiej kadry cieszy się z dobrej gry naszych piłkarzy, którzy jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2024 byli skazywani przez wielu ekspertów na pożarcie.

To było zwycięstwo po ciężkiej walce, ale w pełni na nie zasłużyliśmy. Musieliśmy ciężko na to zapracować - podsumował trener reprezentacji Holandii.