Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Tragiczne wieści z zaplecza Orlen Superligi. Nie żyje 28-letni zawodnik
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 16.05.2024 11:58

Tragiczne wieści z zaplecza Orlen Superligi. Nie żyje 28-letni zawodnik

Świeczka
Fot. Pixabay/ Henryk Niestrój

Przykre wieści dotarły do polskich mediów w środowe popołudnie. Zmarł Tomasz Łuczak, 28-letni były rozgrywający SPR Purina Kąty Wrocławskie, występujący na co dzień w rozgrywkach I ligi. Klub poinformował o śmierci zawodnika na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych. 

Tragiczne wieści

Informacja o śmierci 28-latka wstrząsnęła polskim środowiskiem piłki ręcznej. Tomasz Łuczak był zawodnikiem zespołu SPR Purina Kąty Wrocławskie, w którym występował w sezonie 2022/2023. Klub zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych oficjalną wiadomość, w której pożegnano zmarłego zawodnika i opublikowali film upamiętniający jego postać w barwach drużyny z województwa dolnośląskiego.

Z głębokim żalem przekazujemy informację o tym, że odszedł od nas wspaniały człowiek, sportowiec i przyjaciel Tomasz Łuczak
Tomek był obecny przy wszystkich sukcesach naszego seniorskiego zespołu na hali i piasku. Trudno wyrazić żal słowami dlatego jako sportowcy dedykujemy nasz ostatni ligowy mecz pamięci naszego "Bigosa" - napisano na oficjalnym profilu klubu

Co dalej z Przemysławem Babiarzem? W TVP Sport nie ma wątpliwości

Nieznane przyczyny śmieci

W oficjalnym komunikacie nie podano przyczyny zgonu Tomasza Łuczaka. 28-letni gracz występował w klubie z Kątów Wrocławskich przez kilka lat i początkowo bronił barw drużyny w rozgrywkach rezerw. Szczypiornista występował również w zawodach w ramach piłki ręcznej plażowej, gdzie był jedną z ważniejszych postaci w zespole.

Łuczak występował w kilku polskich klubach na zapleczu Orlen Ekstraligi. Mierzący 192 cm rozgrywający grał w zespołach SPR Oleśnica, czy też MKS Wieluń. Łuczak zrezygnował z gry w Wieluniu w sezonie 2016/2017 z przyczyn osobistych, a nieco ponad rok później przeniósł się właśnie do ekipy SPR Purina Kąty Wrocławskie.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna porażka polskich hokeistów. Ważne słowa debiutanta

Uczczenie pamięci

Zespół z województwa dolnośląskiego znajduje się na drugim miejscu w grupie B i nie ma już szans na to, aby awansować do Orlen Superligi. Promocja do najwyższej klasy rozgrywkowej padła łupem Grunwaldu Poznań, który był niepokonany na przestrzeni całego sezonu. SPR Purina Kąty Wrocławskie uzbierali na swoim koncie 66 punktów, lecz to nie wystarczyło na wyprzedzenie kapitalnie grającej ekipy ze stolicy Wielkopolski.

SPR Purina rozegra swój ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością już w czwartek (dziś) o godzinie 19:00. Rywalem drużyny z Kątów Wrocławskich będzie Olimp Grodków, czyli trzecia drużyna w ligowej tabeli. Ten mecz będzie miał wyjątkowe znaczenie w obliczu niewyobrażalnej tragedii, która spadła na zespół SPR Purina, a działacze klubu zapowiedzieli, że przed rozpoczęciem spotkania upamiętnią zmarłego Tomasza Łuczaka.