Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Tragedia w trakcie testów z udziałem Kubicy. Zmarł Gerhard Freundorfer
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 09.04.2024 20:38

Tragedia w trakcie testów z udziałem Kubicy. Zmarł Gerhard Freundorfer

Świeczka
Fot. Pixabay/ Henryk Niestrój

Do niesłychanie przykrej sytuacji doszło w Barcelonie, gdzie trwają testy przed nowym sezonem European Le Mans Series z udziałem m.in. Roberta Kubicy. Organizatorzy przekazali informacje o śmierci Gerharda Freundorfera, który w trakcie testów znajdował się w padoku. Mężczyzna zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku z udziałem ciężarówki zespołu.

Testy w Barcelonie

Na torze Catalunya w Barcelonie odbywają się testy przed rozpoczęciem kolejnego sezony w ramach European Le Mans Series. Swój udział w zawodach potwierdził Robert Kubica, który wraca do wyścigów pod tym szyldem po trzyletniej przerwie. ELMS to zawody należące do kategorii wyścigów długodystansowych, a kierowcy biorący udział w wyścigu ścigają się jedynie w prototypach klasy LMP i samochodach sportowych klasy GT.

Sezon ma rozpocząć się 14 kwietnia na torze w Barcelonie, a kierowcy są w trakcie testów do rywalizacji. Niestety, w trakcie wtorkowych przygotowań doszło do tragedii, która wstrząsnęła światem wyścigów.

Polska mistrzyni powiedziała "pas". To koniec pięknej historii

Tragiczny wypadek w padoku

Do przykrego w skutkach incydentu doszło w padoku zespołu Proton Huber Competition. Menedżer ekipy, Gerhard Freundorfer, aktywnie pomagał przy rozładunku sprzętu znajdującego się w ciężarówce. To właśnie wtedy doszło do tragedii z jego udziałem.

Menedżer został potrącony przez ciężarówkę i odniósł poważne obrażenia. Medycy znajdujący się na torze Catalunya od razu rzucili się do akcji ratunkowej i próbowali udzielić mu pierwszej pomocy. Niestety, życia mężczyzny nie dało się uratować i Freundorfer zmarł na miejscu. Szczegółowe informacje dotyczące dokładnej przyczyny jego śmierci nie zostały jeszcze potwierdzone.

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia w trakcie ceremonii. Nie żyje czeski medalista olimpijski

Stanowiska organizatorów

Informacja o śmierci menedżera Proton Huber Competition wstrząsnęła światem wyścigów. Dyrektor generalny przedsiębiorstwa Le Mans Endurance Management, Frédéric Lequien, przekazał stanowisko organizacji i złożył kondolencje rodzinie zmarłego.

W imieniu całej rodziny Endurance składam najszczersze kondolencje rodzinie Gerharda Freundorfera, w szczególności jego żonie Karoli, a także całemu zespołowi Proton Huber Competition. To naprawdę smutny dzień dla sympatyków wyścigów długodystansowych.

Swoje oświadczenie w sprawie tragedii przekazał również Pierre Fillon, prezes Automobile Club de l'Ouest (ACO).

Dziś rano obudziliśmy się z wiadomością o śmierci Gerharda Freundorfera, która zasmuciła wszystkich zaangażowanych w wyścigi długodystansowe. Gerhard był członkiem rodziny wyścigów długodystansowych i wszyscy będą za nim tęsknić. Chciałbym złożyć kondolencje rodzinie i przyjaciołom Gerharda od wszystkich członków ACO.