Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje Wioletta Nasiłowska. Była medalistką polski w piłce ręcznej
Karol Osiński
Karol Osiński 06.04.2024 13:44

Nie żyje Wioletta Nasiłowska. Była medalistką polski w piłce ręcznej

Świeczka
Fot. webandi/pixabay.com

Nie żyje Wioletta Nasiłowska, medalistka mistrzostw Polski i była piłkarka ręczna klubu JKS 1909 Jarosław. Od listopada 2023 roku zawodniczka walczyła z guzem mózgu. Informację o jej śmierci przekazali przedstawiciele jarosławskiej drużyny w mediach społecznościowych. 

Wioletta Nasiłowska nie żyje

Wioletta Nasiłowska zakończyła karierę sportową w 2018 roku. Ponad pięć lat później musiała rozegrać najważniejszy mecz w swoim życiu - zawalczyć o zwycięstwo nad guzem mózgu. Wspierana przez najbliższych zawodniczka podjęła nierówną walkę z chorobą, jednak nie udało się jej zwyciężyć. Zmarła 5 kwietnia w wieku 49 lat, o czym poinformował jarosławski klub.

Z ogromną przykrością przyjęliśmy informację o śmierci Wioletty Nasiłowskiej, wieloletniej zawodniczki JKS-u, zdobywczyni brązowego medalu Mistrzostw Polski 1996/1997. Trudno w tym momencie powiedzieć coś więcej. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia - napisano w mediach społecznościowych.

Złe wieści dla fanów Jastrzębskiego Węgla. Chodzi o finał Ligi Mistrzów

Syn Wioletty Nasiłowskiej potwierdził śmierć matki

Wieść o śmierci byłej piłkarki ręcznej potwierdził jej syn, publikując zdjęcie nekrologu w mediach społecznościowych.

Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za wsparcie oraz dobre słowo, którym wspieraliście Wiolę w tej nierównej walce, w jej "ostatnim meczu". Niestety przeciwnik, który zabrał ją na swoje boisko okazał się przeciwnikiem, który nie grał z zasadami fair play - napisał Patryk Nasiłowski.

W komentarzach pod wpisem pojawiło się mnóstwo wpisów kondolencyjnych. 

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczne odkrycie obok akademii Manchesteru United. Znaleziono niekompletne ciało

Kim była Wioletta Nasiłowska?

Wioletta Nasiłowska przez wiele lat reprezentowała barwy JKS-u 1909 Jarosław. W 1995 roku wywalczyła z tym klubem awans do I ligi, a sezon później sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski. 

Msza pożegnalna sportsmenki odbędzie się w poniedziałek 8 kwietnia o godzinie 13.00 w Kolegiacie Jarosławskiej. Z kolei pogrzeb zostanie odprawiony w tym samym dniu o godzinie 14.00.