Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Tomasz Fornal nagle zwrócił się do polskich kibiców po klęsce. Jego słowa nie zostawiają pytań
Karol Osiński
Karol Osiński 08.06.2024 11:16

Tomasz Fornal

Polscy siatkarze przegrali z Brazylią 1:3 w ramach ostatniego meczu turnieju w Fukuoce w Lidze Narodów FIVB. Mimo porażki bardzo dobre spotkanie rozegrał Tomasz Fornal. Zaraz po spotkaniu przyjmujący reprezentacji Polski udzielił wywiadu, podczas którego zwrócił się do polskich kibiców. Miał jasny przekaz.

Polscy siatkarze przegrali mecz z Brazylią

Polscy siatkarze byli faworytami meczu przeciwko Brazylii, lecz od samego początku nie układał się on po ich myśli. Canarinhos bardzo szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymali już do samego końca seta. Zwyciężyli 25:21, a w drugiej odsłonie gry nie zdjęli nogi z gazu. Gra zawodników Bernardo Rezende wyglądała jeszcze lepiej, a Polacy nie umieli znaleźć sposobu na ich powstrzymanie. Ostatecznie wyszli na prowadzenie w meczu 2:0, wygrywając drugą część 25:17.

W trzecim secie Nikola Grbić podbudował swoich zawodników do lepszej gry. Udało im się przechylić szalę korzyści na swoją stronę i mimo problemów szybko wypracowali sobie przewagę. Brazylijczycy kilkukrotnie wyrównywali, lecz tym razem okazali się gorsi od Polaków i przegrali seta 21:25. Wydawało się, że Biało-Czerwoni mogą wykazać się lepszą siatkówką i wyrównać stan meczu, ale to Canarinhos znów zaczęli przeważać. Wywalczyli bezpieczny dystans pod przeciwników, który w pewnym momencie wynosił aż osiem punktów. W ten sposób wygrali całe spotkanie 3:1

Lewandowski zabrał głos ws. tańców żony. Te słowa zabolą wielu Polaków

Tomasz Fornal zwrócił się do polskich kibiców po klęsce z Brazylią

Zaraz po zakończeniu spotkania do rozmowy z dziennikarzem wyszedł Tomasz Fornal. Przyjmujący reprezentacji Polski wytłumaczył porażkę Polaków, jednocześnie zwracając się do polskich fanów. Przeprosił, że nie udało im się wygrać, jednocześnie dziękując za wsparcie, jakie okazali im podczas ich pobytu w Japonii.

To był nasz ostatni mecz w Japonii. Cieszymy się, że wstawaliście o wczesnych porach, czasami popołudniowych. Dopingowaliście nas, pozdrawiamy was wszystkich i kochamy was bardzo - powiedział Tomasz Fornal.

Znakomity mecz Tomasza Fornala z Brazylią

Mimo porażki Tomasz Fornal może być zadowolony ze swojego indywidualnego występu. Przyjmujący był jednym z najlepszych zawodników reprezentacji Polski w tym spotkaniu. Wywalczył jedenaście punktów, zaliczając 75 proc. skuteczności w ataku. Ponadto dwa punkty zdobył po bloku.