Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Tak Nikola Grbić traktuje siatkarzy. Tomasz Fornal zdradził szczegóły współpracy ze szkoleniowcem
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 29.09.2023 12:20

Tak Nikola Grbić traktuje siatkarzy. Tomasz Fornal zdradził szczegóły współpracy ze szkoleniowcem

Nikola Grbić i Tomasz Fornal
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER & IMAGO/Nicola Mastronardi/IPA Sport / i/Imago Sport and News/East

Polscy siatkarze pod wodzą Nikoli Grbicia spisują się fantastycznie. W tym sezonie reprezentanci naszego kraju sięgnęli już po złoto Ligi Narodów, a także zostali mistrzami Europy. Teraz przed nimi ostatnie zadanie do wykonania - awans na igrzyska olimpijskie. Tuż przed startem turnieju kwalifikacyjnego Tomasz Fornal zdradził szczegóły współpracy z serbskim szkoleniowcem. "Trener nas strofuje, dba o to, by nam nie uderzyła do głowy sodówka" - oznajmił polski przyjmujący.

Polscy siatkarze rozpoczynają walkę o igrzyska olimpijskie

Już w sobotę, 30 września Polacy rozegrają pierwszy mecz w ramach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Nasi siatkarze są zdecydowanym faworytem do awansu. Jak szanse Polaków ocenia przyjmujący kadry, Tomasz Fornal?

Nie nazwałbym naszej grupy superłatwą. Są Argentyńczycy, brązowi medaliści olimpijscy i triumfatorzy mistrzostw Ameryki Płd, w których ograli Brazylię, jest Holandia, która nieomal wyrzuciła Włochów z mistrzostw Europy. Ja bym ich nie lekceważył. Zdajemy sobie oczywiście sprawę z wartości naszej drużyny i z tego, że jesteśmy faworytem. Chcemy sobie zagwarantować bilet na igrzyska już teraz, by nie czekać na przyszłoroczny ranking - stwierdził w rozmowie z portalem sport.se.pl.

Zbigniew Boniek stanął w obronie Roberta Lewandowskiego. "Co za ludzie"

Tomasz Fornal o kulisach pracy z Nikolą Grbiciem

Jak oznajmił siatkarz, trener reprezentacji Polski jest osobą twardo stąpającą po ziemi. - Jest cichy, surowy, wymagający i zawsze wskazuje coś do poprawy. To uważam akurat za dobre podejście, bo kiedy zdobywa się dwa złote medale z rzędu w jednym roku, to można sobie pomyśleć nie wiadomo co. Na przykład, że pojedziemy na kwalifikacje olimpijskie i ogramy wszystkich lewą ręką - wyjaśniał.

- Trener nas strofuje, dba o to, by nam nie uderzyła do głowy sodówka i sprowadza na ziemię, żebyśmy nie latali w chmurach. Ale my nie mamy problemów z tym, by zachować chłodną głowę, każdy myśli racjonalnie i trzeźwo. Nie widzę u nas żadnych niepokojących zachowań. Każdy z nas jest wciąż głodny sukcesów, chcemy cały czas wygrywać. Niejedna reprezentacja mogłaby odlecieć, ale nam to nie grozi - zapewniał w rozmowie z portalem sport.se.pl.

Tomasz Fornal marzy o grze na igrzyskach olimpijskich

Dla polskiego przyjmującego awans oraz gra na igrzyskach olimpijskich byłyby niezwykle istotnym przeżyciem. W Tokio Tomasz Fornal musiał bowiem pogodzić się jedynie z rolą rezerwowego, znajdującego się poza ścisłą kadrą. 

- (…) Byłem nawet przed wioską olimpijską, ale nie wszedłem do środka. Chciałbym w przyszłym roku przejść przez tę bramkę i zagrać w turnieju. Wiadomo, że decyzję podejmie trener, ale ja zrobię wszystko, by mu udowodnić, że zasługuję na miejsce w dwunastce - zapowiedział.

Źródło: sport.se.pl