Sport.Goniec.pl > Tenis > Świetne wieści dla Huberta Hurkacza. Polak wyprzedził Novaka Djokovica
Filip Wilkiewicz 05.04.2024 13:11

Świetne wieści dla Huberta Hurkacza. Polak wyprzedził Novaka Djokovica

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju w Estoril. Reprezentant Polski pokonał Jana Choinskiego z Wielkiej Brytanii, a to nie był koniec dobrych wieści. Zwycięstwo Hurkacza pozwoliło mu wskoczyć na 12 miejsce w rankingu ATP i wyprzedzić Novaka Djokovica.

Hubert Hurkacz w kolejnej rundzie turnieju w Estoril

Hubert Hurkacz rozpoczął zmagania w turnieju ATP 250 w portugalskim Estoril, jako zawodnik rozstawiony z numerem drugim. Jego pierwszym przeciwnikiem w 1/8 finału był Jan Choinski, pochodzący z Wielkiej Brytanii.

Polak był zdecydowanym faworytem w tej rywalizacji, jednak Choinski nie zamierzał się łatwo poddać. Brytyjczyk sprawił Hurkaczowi trochę kłopotów i doprowadził w pierwszym secie do tie-breaku, który zakończył się na korzyść Polaka. W drugim secie Hurkacz nie pozwolił na utracenie korzystnej przewagi i zakończył mecz zwycięstwem 7:6, 6:4.

Wielki mecz Huberta Hurkacza. Zwycięstwo po zaciętym boju

Awans Huberta Hurkacza w rankingu ATP

Zwycięstwo z Brytyjczykiem pozwoliło Hurkaczowi awansować do kolejnej rundy turnieju. Oprócz tego, Polak zdobył kolejne ważne punkty do rankingu ATP Race, co wpłynęło na jego pozycje w klasyfikacji. Hurkacz trafił na 12. pozycję i wyprzedził tym samym Novaka Djokovicia, który nie startuje w ramach turnieju w Portugalii.

Przewaga Polaka nad Serbem po zwycięstwie z Choinskim wynosiła 50 punktów. Ewentualne zwycięstwa w dalszej fazie turnieju mogą zwiększyć przewagę Hurkacza i doprowadzić do kolejnego awansu w hierarchii tenisistów ATP.

Mecz ćwierćfinałowy

W ćwierćfinale turnieju ATP 250 Hubert Hurkacz zmierzy się z Pablo Llamasem Ruizem. Polak ponownie jest faworytem tego spotkania, biorąc pod uwagę przepaść, jaka dzieli obu tenisistów w rankingu. Przed pojedynkiem ćwierćfinałowym, między Hurkaczem a Ruizem ta różnica wynosiła aż 142 pozycje w klasyfikacji generalnej.

Reprezentant Hiszpanii zameldował się w ćwierćfinale po zwycięstwach nad Dominikiem Koepferem oraz Davidzie Jorda Sanchisie w 1/8 finału zawodów.