Sport.Goniec.pl > Tenis > Wielki mecz Huberta Hurkacza. Zwycięstwo po zaciętym boju
Karol Osiński 04.04.2024 16:01

Wielki mecz Huberta Hurkacza. Zwycięstwo po zaciętym boju

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz w znakomitym stylu rozpoczął zmagania w portugalskim Estoril. Polak zwyciężył w pojedynku z Anglikiem Janem Choinskim 7:6(5), 6:4 i awansował do ćwierćfinału zawodów. Nie obyło się jednak bez problemów.

Hubert Hurkacz wraca na dobre tory

Luty i Marzec nie był łaskawe dla Huberta Hurkacza. Najlepszy polski tenisista odpadał w turnieju w Dubaju, Indian Wells i Miami, a w drugim z wymienionych już w powitalnym meczu. Na Florydzie powiodło mu się nieco lepiej, jednak już w trzeciej rundzie na drodze stanął mu Bułgar Grigor Dimitrow, z którym poległ 3:6, 6:3, 7:6(3).

Po nieudanej przygodzie w Stanach Zjednoczonych wrocławianin wraca na dobre tory. Turniej w ATP 250 w portugalskim Estoril rozpoczął rozstawiony z numerem drugim i już w pierwszym pojedynku udanie rozprawił się z Janem Choinskim, jednak nie była to dla niego łatwa przeprawa.

WTA ogłasza ws. Igi Świątek. Co za wieści, fani Polki będą zachwyceni

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju w Estoril

Początek meczu był spokojny. Żaden z tenisistów nie podejmował ryzyka, a jako pierwszy swój serwis przegrał Polak. Dopiero przy stanie 5:4 udało mu się przełamać powrotnie przeciwnika. Ostatecznie set zakończył się po tie-breaku 7:6(5).

Równie wyrównanie przebiegł drugi set. Kiedy tablica wyników pokazywała 3:3 Jan Choinski popełnił dwa poważne błędy, które udało się wykorzystać Polakowi i padło przełamanie. Następnie 27-latek z Wrocławia pewnie, bo do zera wygrał swój serwis i nie oddał prowadzenia już do końca meczu, choć w ostatnim gemie miał problemy.

Brytyjczyk był bliski odwrócenia losów pojedynku, kiedy z punktu meczowego dla Polaka doprowadził do punktu na przełamanie. Ostatecznie Hubert Hurkacz okazał się dla niego za mocny i set zakończył się wynikiem 6:4.

Znamy kolejnego przeciwnika Huberta Hurkacza

Na ćwierćfinałowy pojedynek reprezentanta Polski nie przyjdzie czekać długo. Pojawi się na korcie w piątek 5 kwietnia o godz. 13:00. Jego przeciwnikiem będzie Hiszpan Pablo Llamas Ruiz (ATP: 152), który w rundzie wstępnej pokonał swojego rodaka Davida Jordę Sanchisa 7:6(2), 6:4.

Przypomnijmy, że zawody w Estoril rozgrywane są na kortach ziemnych. Tenisiści i tenisistki przygotowują się do nadchodzącego Rolanda Garrosa, który rozpocznie się 20 maja.