Sport.Goniec.pl > Tenis > Nowy ranking WTA. Iga Świątek zwiększa przewagę nad Sabalenką
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 02.04.2024 10:46

Nowy ranking WTA. Iga Świątek zwiększa przewagę nad Sabalenką

Iga Świątek
Fot. KAPiF

W każdy poniedziałek dochodzi do aktualizacji rankingu WTA. Niezmiennie liderką pozostaje Iga Świątek, która w najnowszej odsłonie klasyfikacji tenisistek powiększyła swoją przewagę nad wiceliderką. Aryna Sabalenka pozostaje daleko w tyle i traci do Polki aż 2790 punktów.

Niespodziewane odpadnięcie Igi Świątek z turnieju z Miami

Liderka światowego rankingu WTA przystąpiła do turnieju w Miami z wielkimi oczekiwaniami i nadzieją na sukces. Raszynianka przeszła przez pierwsze dwie rundy, pokonując po drodze Camile Giorgi (Włochy) i Lindę Noskovą (Czechy) i wszystko wskazywało na to, że Świątek zmierza po finał.

Przeszkodą nie do przejścia okazała się Jekatierina Aleksandrowa, która pokonała Polkę 6:4, 6:2 w 1/8 finału. Aleksandrowa dotarła aż do półfinału, gdzie odpadła po porażce z amerykanką Danielle Collins, która ostatecznie zwyciężyła w całym turnieju.

Jakie wykształcenie ma Iga Świątek? Wielu kibiców nie miało pojęcia

Najnowszy ranking WTA

Zwycięstwo Collins w turnieju w Miami pozwoliło jej na uzyskanie nowej pozycji w rankingu WTA. Amerykanka awansowała aż o 31 miejsc i obecnie znajduje się na pozycji numer 22. z dorobkiem 2140 punktów.

Z perspektywy Igi Świątek, sytuacja w rankingu również uległa znacznej poprawie. Mimo wczesnej porażki w turnieju w Miami, Polka zwiększyła swoją przewagę nad Aryną Sabalenką o kolejne 270 punktów. Świątek ma w tym momencie 10835 “oczek” i umacnia swoją pozycję liderki światowego rankingu.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje partner Sabalenki. Znamy oficjalną przyczynę śmierci

Plany na dalszy sezon

Po odpadnięciu z turnieju w Miami Iga Świątek miała kilka dni na odpoczynek, które spędziła na Florydzie. Polka korzystała z każdej wolnej chwili, ponieważ już niedługo rozpoczną się kolejne zmagania na kortach.

Przed Świątek udział w wyjazdowym meczu reprezentacji Polski ze Szwajcarią w ramach Billie Jean King Cup, który odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia. Start. Dla Polki będzie to rozgrzewka przed kolejnym turniejem. Już 15 kwietnia rozpoczną się zmagania w ramach WTA 500 w Stuttgarcie, gdzie Świątek stanie przed szansą obrony tytułu mistrzowskiego.