Sport.Goniec.pl > Tenis > Triumf Hurkacza po 3-godzinnym boju. Polak z awansem w Dubaju
Bartosz Nawrocki 27.02.2024 12:57

Triumf Hurkacza po 3-godzinnym boju. Polak z awansem w Dubaju

Hubert Hurkacz
DAVID GRAY/AFP/East News

Hubert Hurkacz rozgrywał swój pierwszy mecz w ramach ATP w Dubaju z Niemcem, Janem-Lennardem Struffem. Polak zwyciężył 7:6, 6:7, 7:6, po blisko trzech godzinach batalii. Poziom pojedynku był na niezwykle wysokim poziomie.

Pierwszy set i pierwszy tie-break. Hubert Hurkacz walczy w Dubaju

Polak z Niemcem mierzyli się trzykrotnie. Dwa pojedynki wygrał Struff, ale ostatni z nich zwyciężył wrocławianin. Patrząc pod kątem rankingu ATP, faworytem był Hurkacz (8. ATP). Jego rywal klasyfikowany jest na 24. miejscu.

Pierwszy set to pierwsze wyrównane starcie obu tenisistów. Wymiany były bardzo zachowawcze, bez okazji na przełamanie. Panowie szli punkt za punkt, zatem potrzebny był tie-break. W nim lepszy okazał się Hurkacz, który doprowadził do miniprzełamania. Nie zmarnował okazji i to on mógł się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszej rundzie.

Ogromne kwoty na emerytury księży. Dane przez lata ukrywano Nagła decyzja TVP ws. Przemysława Babiarza. Szef stacji zabrał głos

Problemy w drugim secie. Rywal nie odpuścił Hurkaczowi

Drugi set zaczął się od trzech gemów bez straty punktu. W tej rundzie Niemiec nadawał tempo, które Polak skutecznie utrzymywał. Struff był jedna cały czas o krok dalej, Hurkacza stać było zaledwie na wyrównanie wyniku. Doszło zatem do kolejnego tie-breaka, w którym lepszy okazał się rywal wrocławianina. Dwa miniprzełamania i na tablicy w setach zrobiło się 1:1.

Hubert Hurkacz wyszarpał awans

Decydująca runda to ponownie pokaz wyrównanej walki obu tenisistów. Przy podaniu Hurkacza Struff ruszył do ataku, by przełamać. Jednak fantastycznym refleksem popisał się wrocławianin.

Historia lubi się przecież powtarzać, zatem w trzecim secie ponownie doszło do tie-breaku. Dla Polaka był to ósmy tie-break z rzędu w trzecim kolejnym spotkaniu. Niemiec pierwszy przełamał, jednak Hurkacz zdołał się zrewanżować, a potem pójść za ciosem. Kiedy Struff trafił piłką w siatkę, mecz zakończył się wygraną wrocławianina po 2 godzinach i 42 minutach!

W następnej rundzie turnieju ATP w Dubaju Hubert Hurkacz zagra ze zwycięzcą pary Maximilian Marterer (96. ATP) - Christopher O'Connell (68. ATP). Spotkanie odbędzie się w środę 28 lutego.