Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek odbiega rywalkom w rankingu WTA
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 21.02.2024 23:41

Iga Świątek odbiega rywalkom w rankingu WTA

Iga Świątek
IMAGO/Juergen Hasenkopf/Imago Sport and News/East News

Iga Świątek prezentuje najwyższą formę, do której przyzwyczaiła kibiców. W połączeniu z niepowodzeniami rywalek powoduje to, że Polka odbiega im w rankingu WTA. Po meczu z Eliną Svitoliną przepaść między raszynianką a drugą Sabalenką jest jeszcze głębsza.

Okazałe zwycięstwo i jednocześnie rewanż za Australian Open

W trzeciej rundzie WTA w Dubaju Iga Świątek pokonała Ukrainkę 6:1, 6:4. Był to jednocześnie rewanż za porażkę Polki w ćwierćfinale Australian Open. Pojedynek odbywał się głównie pod dyktando Igi, jednak Svitolina również nie składała broni. Szczególnie w drugim secie, kiedy to do pewnego momentu dotrzymywała kroku raszyniance. Nieustępliwość oraz umiejętności Świątek spowodowały, że to ona wyszła z tego pojedynku zwycięsko.

Magda Fręch znowu to zrobiła. Wielkie zwycięstwo Polki

Sabalenki już nie ma, więc jest przewaga Polki

Aryna Sabalenka specjalnie odpuściła sobie WTA w Dausze, aby przygotować się do turnieju w Dubaju. Nie była to jednak dobra strategia, ponieważ Białorusinka sensacyjnie odpadła już w pierwszym swoim spotkaniu. Jej rywalka, Donna Vekić, pokonała ją 6:7, 6:3, 6:0. Taki układ wydarzeń, łącznie z ostatnim zwycięstwem Polki sprawia, że w rankingu LIVE Iga Świątek ma o 1205 punktów więcej od Sabalenki. Polka gra jednak o pełną pulę, zatem jeżeli wygra całe zawody, będzie miała na koncie 10 715 punktów i spokój o miano pierwszej rakiety świata na najbliższy miesiąc.

W ćwierćfinale z Qinwen Zheng

Chinka, Qinwen Zheng wygrała swoje spotkanie z Anastasiją Potapową 6:3, 6:2. Teraz jej rywalką będzie Polka, z którą mierzyła się już czterokrotnie. Za każdym razem lepsza była raszynianka. Ta jednak jest po dwóch pierwszych pojedynkach, które były dla niej dosyć trudne. Szczególnie pierwszy, z Sloane Stephens, który trwał blisko dwie godziny. Trzymamy jednak kciuki za Igę, która rozegra swój mecz jutro po południu.