Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Sławomir Peszko został trenerem. Zaskakujące wieści ws. byłego reprezentanta Polski
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 19.09.2023 10:56

Sławomir Peszko został trenerem. Zaskakujące wieści ws. byłego reprezentanta Polski

Sławomir Peszko
instagram.com/sławomirpeszko

Sławomir Peszko kilka tygodni temu ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. Były reprezentant Polski w ostatnim czasie zaangażował się w MMA i został twarzą nowej organizacji freak fightowej. "Peszkin" ukończył również kurs UEFA A, pozwalający mu na objęcie stanowiska trenera. W ostatnich dniach świat sportu obiegła zaskakująca informacja o nowej pracy popularnego piłkarza. Sławomir Peszko po raz pierwszy w karierze zasiądzie na ławce jako menadżer.

Sławomir Peszko nie próżnuje. Były zawodnik zadbał o swoją przyszłość

"Peszkin" z pewnością należy do jednych z najbarwniejszych postaci związanych z reprezentacją Polski w ostatnich kilkudziesięciu latach. Były zawodnik Lecha Poznań swoim humorem zapewniał niezapomnianą atmosferę w polskim zespole. W ostatnim czasie Sławomir Peszko ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery.

Po rozstaniu z zawodowym graniem w piłkę nożną zaangażował się w walki freak fightowe, zostając twarzą nowej organizacji Clout MMA. Ukończył również kurs UEFA A, gwarantujący mu możliwość sprawdzenia swoich sił w roli trenera. Po kilku miesiącach od zdobycia uprawnień Sławomir Peszko doczekał się nowej pracy.

Nie żyje polski medalista mistrzostw świata i olimpijczyk. Jeszcze parę dni temu pojawił się na meczu

Sławomir Peszko został trenerem. Przed nim ciężkie zadanie

W ostatnich miesiącach swojej zawodowej kariery "Peszkin" występował w III ligowej Wieczystej Kraków. Pogrążony w kryzysie zespół z Małopolski po zwolnieniu dotychczasowego trenera, Macieja Musiała poszukiwał jego zastępcy. Tymczasowym selekcjonerem krakowskiej drużyny został właśnie jej były zawodnik, Sławomir Peszko.

Decyzja władz Wieczystej zaskoczyła wielu kibiców. Były reprezentant naszego kraju nie ma przecież żadnego doświadczenia na ławce trenerskiej. Teraz przed "Peszkinem" stoi naprawdę ciężkie zadanie. Naszpikowany gwiazdami zespół spisuje się bowiem zdecydowanie poniżej oczekiwań…

Sławomir Peszko na ratunek. Wieczysta Kraków zawodzi w III lidze

Wieczysta Kraków po ośmiu kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli czwartej grupy III ligi polskiej. W klubie Wojciecha Kwietnia występuje wiele głośnych nazwisk, które zapewnić miały spokojny awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Ku jego zaskoczeniu zespół zanotował już trzy porażki ze znacznie słabszymi rywalami.

Cierpliwość głodnego sukcesów włodarza krakowskiego zespołu dobiegła końca. Kwiecień nie zamierza spisywać kolejnego sezonu w III lidze na straty. Maciej Musiał został już piątym szkoleniowcem zwolnionym z funkcji trenera Wieczystej Kraków w ostatnich dwóch latach. Wcześniej przydarzyło się to Przemysławowi Cecherzowi, Franciszkowi Smudzie, Dariuszowi Marcowi oraz Wojciechowi Łobodzińskiemu.

Źródło: Goniec Sport