Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Skandal podczas finału ME. Z ust Włocha padły bulwersujące słowa o polskim siatkarzu
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 19.09.2023 12:05

Skandal podczas finału ME. Z ust Włocha padły bulwersujące słowa o polskim siatkarzu

polscy siatkarze
instagram.com/marcin.janusz

Polscy siatkarze po zwycięstwie nad Włochami w finale Mistrzostw Europy dopisali kolejne złoto do swojej kolekcji. Jedną z kluczowych postaci polskiego zespołu był Marcin Janusz. Rozgrywający w dużym stopniu przyczynił się do sukcesu naszej kadry. Kapitalna forma 29-latka nie spodobała się włoskiemu komentatorowi. Z jego ust padły skandaliczne słowa w kierunku reprezentanta naszego kraju.

Reprezentanci Polski mistrzami Europy. "Jest to coś wyjątkowego wygrać z gospodarzem w finale ME"

Polscy siatkarze po zwycięstwie w Lidze Narodów pragnęli kolejnego wielkiego triumfu w mistrzostwach Europy. Podopieczni Nikoli Grbicia celowali w medal i ta sztuka im się udała. Polacy szli jak burza, nie dając szans kolejnym rywalom. W wielkim finale nasi zawodnicy rozgromili gospodarzy turnieju, Włochów 3:0!

Sukces reprezentacji Polski jest zasługą każdego z naszych siatkarzy. Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył również Marcin Janusz, który nie krył radości po wywalczeniu złotego medalu. - Jest to coś wyjątkowego wygrać z gospodarzem w finale ME. Jednak my skupiamy się na sobie i na pozytywnych emocjach, które dajemy, dostarczamy naszym fanom. We Włoszech mieliśmy ogromne wsparcie, za które jesteśmy bardzo wdzięczni Fani byli z nami, chociaż to trochę daleko od Polski - mówił na gorąco w rozmowie z “Faktem”.

Nie żyje polski medalista mistrzostw świata i olimpijczyk. Jeszcze parę dni temu pojawił się na meczu

Rozczarowująca postawa włoskich kibiców

Z perspektywy trybun finałowe starcie oglądało tysiące kibiców, w przeważającej części włoskiej narodowości. Na ich zaskakujące zachowanie związane z niekorzystnym dla Włochów wynikiem zwrócił uwagę inny z naszych reprezentantów, Jakub Kochanowski.

- Najbardziej zapamiętam to, jak na przestrzeni całego finałowego spotkania, kibice włoscy, którzy przyszli bardzo licznie - bo tam było jakoś 12 tysięcy osób na trybunach - kibicowali coraz ciszej, coraz ciszej,... Już tylko pod koniec się trochę ożywili, wtedy kiedy nas włoski zespół w tym trzecim secie trochę postraszył. A tak to w pewnym momencie spotkania zrobiło się naprawdę bardzo cicho - wyjaśniał środkowy reprezentacji.   

Oburzające słowa włoskiego komentatora w stronę Marcina Janusza

Brakiem klasy "popisał się" również włoski komentator, a w przeszłości siatkarz, Andrea Lucchetta. Poddenerwowany postawą włoskich siatkarzy oraz przebiegiem gry rzucił w kierunku Marcina Janusza skandaliczne słowa. - Macie tu polskiego rozgrywającego, trzeba mu te rączki połamać… - oznajmił w końcowej fazie trzeciego seta, gdy Włosi przegrywali 21:23. - Dużo wycierpieliśmy od drużyny, która była bardziej zdeterminowana, by wyrwać nam ten medal z szyi - dodał.

Jego bulwersujące słowa odbiły się szerokim echem w sieci. Internauci byli oburzeni zachowaniem włoskiego eksperta. - Nie zawsze bycie w przeszłości znakomitym siatkarzem pomaga zrozumieć grę z innej perspektywy. Wydaje mi się, że Lucchetta przesadził z tą wypowiedzią - napisał jeden z nich.

Źródło: sport.interia.pl