Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Selekcjoner reprezentacji Polski wybrany. Cezary Kulesza właśnie ujawnił
Irmina Jach
Irmina Jach 17.01.2023 16:26

Selekcjoner reprezentacji Polski wybrany. Cezary Kulesza właśnie ujawnił

Nowy selekcjoner Polaków wybrany
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Cezary Kulesza w rozmowie z portalem RMF24 ujawnił, że wie, już, kto zastąpi Czesława Michniewicza na stanowisku selekcjonera polskiej kadry narodowej. Prezes PZPN ujawnił, że nowy trener nie jest Polakiem, a jego nazwisko poznamy za kilka dni.

- Rozmowy dobiegły końca i teraz czekam na odpowiedź z drugiej strony — przekazał Cezary Kulesza w rozmowie z portalem RMF24. Prezes PZPN zapowiedział, że oczekiwanie może potrwać jeszcze kilka dni. Z tonu wypowiedzi wynika, że Kulesza nie spodziewa się odmowy.

Jest nowy selekcjoner reprezentacji

Nowy selekcjoner spełnia podstawowe kryterium przyjęte przez PZPN — ma doświadczenie w pracy z inną reprezentacją narodową. Cezary Kulesza ma nadzieję, że chciałby, by ostateczna decyzja zapadła jeszcze we wtorek 17 stycznia lub w środę 18 stycznia.

Z doniesień medialnych wynika, że szansę na zastąpienie Czesława Michniewicza dostało trzech selekcjonerów: Vladimir Petković, który w latach 2014-2021 prowadził Szwajcarię, Paulo Bento, prowadzący niegdyś Koreę Południową i Portugalię oraz Steven Gerrard. Faworytami, z uwagi na doświadczenie, niewątpliwie są Petković i Bento.

- Przed nami są mistrzostwa Europy, awans na Euro to jest na dzisiaj cel, jeśli chodzi o naszą reprezentację. Potem będą następne cele stawiane przed przyszłym trenerem — zapowiedział Cezary Kulesza. - Tego wymarzonego trenera nie możemy namówić do pracy, ale to, co się udało osiągnąć i co osiągnęliśmy, moim zdaniem jest to najlepszy wybór i oby to się przełożyło na wyniki i nasz awans na mistrzostwa Europy — dodał.

Nowy selekcjoner zostanie zaprezentowany podczas konferencji prasowej. Prezes PZPN nie obiecuje jednak, że odbędzie się ona jeszcze w tym tygodniu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: RMF24 Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!