Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Rywale Polaków na Euro grzmią o skandalu. Wybuchł ogromny chaos
Karol Osiński
Karol Osiński 17.06.2024 18:30

Rywale Polaków na Euro grzmią o skandalu. Wybuchł ogromny chaos

Marcel Sabitzer
Fot. GABRIEL BOUYS/AFP/East News

Reprezentacja Austrii za kilka godzin wybiegnie na boisko, by powalczyć o pierwsze punkty na Euro 2024. Zadanie nie będzie proste, ponieważ jej rywalami będą Francuzi. Jak się okazuje, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Kibice próbujący dostać się na stadion w Düsseldorfie napotkali niespodziewane problemy. Austriackie media mówią o skandalu.

Austria czarnym koniem Euro 2024?

Grupa D Euro 2024 uznawana jest za jedną z najciekawszych w całym turnieju. W pierwszym meczu Holendrzy okazali się lepsi od reprezentacji Polski, wygrywając 2:1 po golach Coady'ego Gakpo oraz Wouta Weghorsta. 

Już dziś, tj. w poniedziałek 17 czerwca na murawę wybiegną piłkarze z Austrii i Francji. Choć to ci drudzy są stawiani w roli faworytów, to o zawodnikach Ralfa Rangnicka mówi się, że mogą być czarnym koniem rozgrywek. 

W ich składzie znajduje się mnóstwo jakościowych zawodników. Za największe gwiazdy uchodzą Marcel Sabitzer, Konrad Laimer i Marko Arnautović. Nic dziwnego, że kibice chcą zobaczyć ich w boju na żywo, jednak napotkały ich problemy.

Minęły godziny od meczu Polaków, a tu takie wieści. Probierz nagle ogłosił ważną rzecz

Problemy Austriaków przed meczem z Francją

Organizatorzy Euro 2024 zrobili wszystko, by piłkarska impreza była dopięta na ostatni guzik, a kibice mieli zapewniony komfort w przemieszczaniu się pomiędzy miastami. Okazuje się, że nie wszystko poszło zgodnie z ich planem. Mecz Austria - Francja odbędzie się w Düsseldorfie, a fani zmierzający na ten mecz utknęli na ulicy Pasawy na prawie trzy godziny.

Dziennikarze natychmiast poinformowali, że powodem takiego stanu rzeczy był fakt, iż na pociąg z siedmioma wagonami początkowo nie było gotowego autobusu. Przez to kilkuset fanów musiało czekać na transport zastępczy. Co więcej, stan prac nad budową torów pomiędzy Pasau a Ratyzboną był dobrze znany Austriakom.

A jednak o 9.30 rano tylko jeden autobus był dostępny w jako zastępczy  środek transportu w sytuacji wymiany kolei. Słabo poinformowani byli również austriaccy kibice, którzy walczą z czasem, by dotrzeć na stadion - przekazali dziennikarze Kronen Zeitung.

ZOBACZ TEŻ: Sensacja na Euro 2024, Ukraina zdemolowana przez Rumunów. Przesądziły proste błędy

O której mecz Austria - Francja?

Spotkanie pomiędzy Austrią a Francją odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca o godz. 17:00 na stadionie w Dusseldorfie. Mecz będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport oraz TVP 1. Przypomnijmy, że obie drużyny to bezpośredni rywale reprezentacji Polski w grupie D. Następne spotkanie Polacy zagrają właśnie z Austriakami.