Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Przełomowe wieści ws. zdrowia Roberta Lewandowskiego. Jest komunikat
Karol Osiński
Karol Osiński 17.06.2024 15:27

Przełomowe wieści ws. zdrowia Roberta Lewandowskiego. Jest komunikat

Robert Lewandowski
Fot. Xiao Yijiu/Xinhua News/East News

Lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski przedstawił oficjalny raport medyczny polskiej kadry po meczu z Holandią. Znalazły się w nim wieści nt. zdrowia kilku piłkarzy, w tym kapitana Roberta Lewandowskiego. Sztab ma konkretny plan.

Problemy reprezentantów Polski po meczu z Holandią

Choć Biało-Czerwoni zagrali dobre spotkanie przeciwko Holandii, to musieli uznać wyższość rywali i przegrali 1:2. Jeszcze w trakcie meczu kilku zawodników odczuwało problemy zdrowotne, przez które serca polskich kibiców zabiły szybciej i mocniej. 

W meczu nie grał Robert Lewandowski, który leczy uraz naderwania mięśnia dwugłowego uda, a także Paweł Dawidowicz. Obaj znaleźli się na ławce rezerwowych, z której motywowali kolegów, walczących o punkty. Teraz wiadomo, co z ich przyszłością.

Minęły godziny od meczu Polaków, a tu takie wieści. Probierz nagle ogłosił ważną rzecz

Podano raport medyczny po meczu z Holandią

W poniedziałek 17 czerwca, czyli dzień po spotkaniu w Hamburgu sztab medyczny reprezentacji Polski na czele z Jackiem Jaroszewskim podał raport medyczny. Choć kilku piłkarzy zmaga się z drobnymi urazami, to nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie nie byli do dyspozycji Michała Probierza.

Bartosz Salamon w czasie meczu doznał urazu stawu skokowego i ręki. Po pełnej diagnostyce wdrożony został plan, według którego najpóźniej pojutrze ma powrócić do pełnego treningu z drużyną. Jakub Piotrowski z powodu drobnego urazu w poniedziałek trenował indywidualnie. Już we wtorek powróci do treningu z całym zespołem. Michał Skóraś i Piotr Zieliński doznali drobnych urazów, które nie wyłączają ich z treningów - czytamy w serwisie laczynaspilka.pl.

ZOBACZ TEŻ: Minęły godziny od meczu Polaków, a tu takie wieści. Probierz nagle ogłosił ważną rzecz

Podano najnowsze wieści ws. zdrowia Roberta Lewandowskiego

W najbliższym spotkaniu Euro 2024 reprezentacja Polski zmierzy się z Austrią. Jeszcze przed meczem przeciwko Holandii wszelkie informacje napływające z wewnątrz kadry wskazywały na to, by Robert Lewandowski był gotowy na ten mecz. Plan pozostaje niezmienny i dotyczy również Pawła Dawidowicza.

Paweł Dawidowicz i Robert Lewandowski nadal trenują indywidualnie. Plan zakłada, że obaj będą gotowi do gry w meczu z Austrią - czytamy.