Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Reprezentacja Polski zrównana z ziemią. Mistrz olimpijski nie miał litości
Karol Osiński
Karol Osiński 17.06.2024 17:26

Reprezentacja Polski zrównana z ziemią. Mistrz olimpijski nie miał litości

Michał Probierz
Fot. Xiao Yijiu/Xinhua News/East News

Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w Euro 2024 od porażki 1:2 przeciwko Holandii. Mimo tego Biało-Czerwoni zebrali bardzo dużo pochwał za to spotkanie i ogólny odbiór ich gry jest pozytywny. Inaczej twierdzi były mistrz olimpijski w rzucie młotem, Szymon Ziółkowski. Jego wpis w mediach społecznościowych wywołał burzę w komentarzach.

Reprezentacja Polski zostawiła dobre wrażenie po meczu z Holandią

Polacy nie byli stawiani w roli faworytów do zwycięstwa w meczu z Holandią, jednak byli bardzo bliscy sprawienia niespodzianki. Jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą gola z główki Adama Buksy, jednak przed upływem pół godziny gry Coady Gakpo oddał mocny strzał, który po rykoszecie od Bartosza Salamona zmylił Wojciecha Szczęsnego i zrobiło się już 1:1.

W drugiej połowie przeważali Holendrzy, choć ekipa Michała Probierza miała swoje szanse. Niestety to przeciwnicy zdołali drugi raz trafić do siatki, a konkretnie zrobił to Wout Weghorst i stan rywalizacji nie uległ już zmianie. Biało-Czerwoni przegrali to spotkanie, jednak większość fanów wychwaliła ich za postawę i styl gry. 

Minęły godziny od meczu Polaków, a tu takie wieści. Probierz nagle ogłosił ważną rzecz

Mistrz olimpijski skrytykował kadrę Michała Probierza

Choć zarówno kibice, jak i piłkarze dostrzegają wyraźne zmiany w funkcjonowaniu oraz grze reprezentacji Polski, stawiając w roli ojca sukcesu Michała Probierza, to nie wszyscy są tym usatysfakcjonowani. Były mistrz olimpijski w rzucie młotem, Szymon Ziółkowski zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym skrytykował polskich piłkarzy.

Wszystkim zachwyconym wczorajszym meczem polskiej reprezentacji chciałbym przypomnieć, że w sporcie liczy się zwycięstwo, a nie nawet najpiękniejsza porażka. Life is brutal! W sporcie liczy się wynik, to niestety brutalne! W życiu, co innego, tu mówimy o wyniku sportowym - napisał w serwisie X.

ZOBACZ TEŻ: Koszmar Ukraińców, Rumun dopadł do piłki i stała się magia. Ten gol przejdzie do historii

Internauci bronią polskich piłkarzy

Były młociarz nie musiał długo czekać na odpowiedzi. Internauci nie byli zachwyceni jego postawą, a uwagę zwróciła mu nawet multimedalistka olimpijska - Agnieszka Kobus Zawojska, przytaczając doskonały przykład.

Z jednej strony tak. A z drugiej pamiętam jak kiedyś Kajetan Broniewski mi powiedział "nawet jak przegrywasz zrób wszystko, aby przegrać jak najmniej i rywal cię zapamiętał"  trafiło to do mnie. Mam wrażenie, że można przegrać i przegrać - napisała.

Szymon Ziółkowski nie został obojętny na jej komentarz i odpisał: “W tabeli nie widać!”. Nie obyło się również bez mocniejszych słów, na które emerytowany sportowiec spuścił zasłonę milczenia.