Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski z dubletem, Polak zachwycił kibiców. Cały świat widział jego bramki
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 15.05.2023 12:28

JOSEP LAGO/AFP/East News/Twitter/@elevensports

Robert Lewandowski w niedzielnym spotkaniu z Espanyolem zanotował dwie bramki i dołożył tym samym ostateczną cegiełkę do końcowego sukcesu FC Barcelony w ligowych rozgrywkach. „Duma Katalonii” zdobyła właśnie swój 27 tytuł mistrza kraju w historii.

Robert Lewandowski z dubletem. Polak zapewnia Barcelonie zwycięstwo na wagę mistrzostwa

Robert Lewandowski zdobył wczoraj dwie bramki i bardzo mocno przyczynił się do końcowego sukcesu FC Barcelony w całym sezonie. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców z bardzo dużymi perspektywami na końcowy triumf również w tej kategorii. Wczoraj dzięki dwóm golom, znowu udało mu się odskoczyć od goniącego go w tabeli Karima Benzemy. Do końca sezonu pozostały już tylko cztery spotkania ligowe. Robert Lewandowski nie ukrywa, że chce jeszcze poprawić swój dorobek strzelecki.

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. Weszła do przedszkola i zrobiła oburzającą rzecz

Robert Lewandowski strzela dwa gole, a Barcelona zapewnia sobie tytuł mistrzowski

Robert Lewandowski zaliczył wczoraj bardzo udany występ. Kapitan reprezentacji Polski wpisał się po raz pierwszy na listę strzelców już w 11 minucie, wykorzystując podanie Alejandro Balde. „Lewy” z najbliższej odległości nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki.

Drugiego gola w tym spotkaniu polski napastnik zdobył tuż przed przerwą, w 40 minucie. Raphinia urwał się obrońcom Espanyolu na prawej flance i wyłożył idealnie piłkę Robertowi Lewandowskiemu, który znów dopełnił formalności.

Robert Lewandowski zapewnia 27 mistrzostwo Hiszpanii FC Barcelonie.

Ostatecznie dzięki dwóm bramkom Roberta Lewandowskiego FC Barcelona wygrała całe spotkanie 4:2 i zapewniła sobie tym samym upragniony tytuł mistrzowski. Po meczu mimo skandali na trybunach i murawie, „Duma Katalonii” bardzo hucznie świętował końcowy sukces. „Lewy” i spółka zapewniając sobie tytuł krajowy automatycznie zagrają w przyszłym sezonie również w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Z całą pewnością będą chcieli wynagrodzić swoim kibicom posuchę, która nastała od jakiegoś czasu w ich wykonaniu na europejskich salonach.