Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Oburzające sceny po meczu Barcelony. Robert Lewandowski i spółka musieli uciekać do szatni
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 15.05.2023 10:14

Oburzające sceny po meczu Barcelony. Robert Lewandowski i spółka musieli uciekać do szatni

Robert Lewandowski, FC Barcelona
Twitter/ Fonsi Loaiza/ Rex Features/East News

Miała być wielka feta, była pospieszna ewakuacja do szatni. Miała być radość, gratulacje i wiwaty, była awantura, gwizdy i przerażone miny. Skandalem zakończyło się niedzielne (14 maja) starcie pomiędzy Espanyolem, a FC Barceloną, która po zwycięstwie 4:2 na stadionie lokalnego rywala, przypieczętowała zdobycie tytułu mistrza Hiszpanii 2022/2023. Tuż po ostatnim gwizdku, wściekli kibice Espanyolu wdarli się na murawę boiska, co poskutkowało pospieszną ewakuacją piłkarzy Dumy Katalonii do szatni. 

Barcelona Roberta Lewandowskiego zdobyła mistrzostwo Hiszpanii

Mimo iż do końca ligowego sezonu w Hiszpanii pozostały 4 kolejki, wszystko stało się jasne. To FC Barcelona zostanie mistrzem kraju! Solidna postawa Roberta Lewandowskiego i spółki w minionych miesiącach sprawiła, że to właśnie Duma Katalonii może triumfować pierwszy od 2019 tytuł najlepszego zespołu prestiżowych rozgrywek. 

 W 34 kolejce, rozgrywanej w miniony weekend (12-14 maja) FC Barcelona przypieczętowała ostatecznie mistrzowski tytuł. Jedynymi zespołami, które zachowywały matematyczne szanse na prześcignięcie “Blaugrany” na finiszu sezony, pozostawał Real Madryt oraz Atletico Madryt. Królewscy co prawda wygrali w sobotę (13 maja) swoje starcie, jednak w przypadku wygranej "Barcy" dzień później, szanse na mistrzostwo Hiszpanii 22/23 przepadały bezpowrotnie.

Blanka w środku nocy nagrała wiadomość dla fanów. Tego się nie spodziewali

Robert Lewandowski znowu strzela jak na zawołanie

FC Barcelona, w niedzielnym meczu (14 maja) rozgrywanym na wyjeździe przeciwko lokalnemu rywalowi, nie zawiodła. Podopieczni Xaviego rozbili RCD Espanyol 2:4, a jednym z głównych aktorów katalońskiego starcia był nie kto inny, jak Robert Lewandowski. 

Już w 11 minucie, Polak wykorzystał fantastyczne podanie Alejandro Balde, wbijając piłkę do bramki rywala i otwierając wynik niedzielnego pojedynku. Jedno trafienie nie wystarczyło polskiemu snajperowi, bo jeszcze w pierwszej połowie Robert Lewandowski dorzucił drugiego gola, zamykając usta swoim krytykom. Mimo dwóch trafień Espanyolu to Duma Katalonii zdobyła finalnie 3 punkty, wygrywając pewnie 2:4.

 

Wściekli kibice Espanyolu zaszarżowali na Roberta Lewandowskiego i spółkę

Zwycięstwo w katalońskich derbach oznaczało automatycznie wywalczenie mistrzostwa Hiszpanii przez zawodników “Blaugrany”. 3 “oczka” dawały podopiecznym Xaviego Hernandeza bezpieczną przewagę w tabeli, na finiszu rozgrywek. Nic więc dziwnego, że tuż po ostatnim gwizdku piłkarze “Dumy Katalonii” nie kryli olbrzymiej radości. Robert Lewandowski wraz z kolegami złapali się za ramiona i zaczęli tańczyć na środku boiska lokalnego rywala.

Radość FC Barcelony bardzo rozwścieczyła kibiców RCD Espanyolu, którzy dodatkowo rozjuszeni wysoką porażką swojego zespołu, tuż po ostatnim gwizdku wbiegli na płytę boiska. Feta zawodników Dumy Katalonii tym samym nie trwała długo. Piłkarze “Barcy” musieli ratować się pospieszną ucieczką do szatni. Na nagraniach, które obiegły sieć widać, że ochrona stadionu ma spore trudności w zatrzymaniu szarżujących sympatyków pokonanej drużyny. 

- Bardzo nieładne obrazki. Wtargnęli sympatycy Espanyolu na murawę i przegonili sztab szkoleniowy Xaviego i piłkarzy. Tak się nie można zachowywać, trzeba mieć respekt do rywala, trzeba szanować zwycięzców. To jest skandaliczne zachowanie - nie krył jeden z komentatorów Eleven Sports, Mateusz Święcicki. 

Źródło: Goniec/ Twitter