Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski rozwiał wątpliwości. Zdradził, gdzie zagra w przyszłym sezonie
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 23.05.2024 10:18

Robert Lewandowski rozwiał wątpliwości. Zdradził, gdzie zagra w przyszłym sezonie

Robert Lewandowski
Fot. East News/Pau Barrena

Mimo wcześniejszych deklaracji i wypowiedzi w mediach, przyszłość Robert Lewandowskiego w Barcelonie nadal stała pod znakiem zapytania, o czym przekonywali hiszpańscy dziennikarze. “Lewy” wziął sprawy w swoje ręce i ponownie zabrał głos w sprawie swojej kariery i wyraźnie podkreślił swoje intencje. Wypowiedź kapitana reprezentacji Polski w “Mundo Deportivo” ostatecznie rozwiała wszelkie wątpliwości. 

Deklaracja Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdecydował się na kolejne publiczne wystąpienie i spotkał się z dziennikarzami z “Mundo Deportivo”. W rozmowie z katalońskim dziennikiem nie mogło zabraknąć wątku dotyczącego przyszłości 35-latka, a sam zainteresowany nie stronił od odpowiedzi. “Lewy” stwierdził wprost, że nie opuści Barcelony i będzie kontynuował swoją karierę w szeregach “Dumy Katalonii”.

Tak, będę grał w kolejnym sezonie w Barcelonie. To jest dla mnie oczywiste. Chcę wygrać wiele trofeów z klubem i jestem pewien, że w kolejnym sezonie będziemy silniejsi i zdobędziemy tytuły. Zawsze chcę jak najlepiej nie tylko dla siebie, ale także dla kolegów z drużyny. [...] Chcę dać wiele rzeczy drużynie i klubowi - zadeklarował Lewandowski

Robert Lewandowski zwrócił się do swojej mamy. Miał ważny powód

Plany na sukces z "Dumą Katalonii"

Lewandowski rozegrał swój drugi sezon w barwach Barcelony, jednak nie był on aż tak udany, jak premierowy rok na hiszpańskich boiskach. “Lewy” od razu stał się jedną z największych gwiazd w La Liga, prowadząc swój zespół do tytułu mistrzów Hiszpanii i kończąc kampanię 2022/2023, jak król strzelców tych rozgrywek.

Zespół Xaviego Hernandeza miał spore ambicje na sukces w kolejnym sezonie, jednak w trakcie tego roku pojawiły się spore komplikacje. Konflikty wewnątrz klubu, zapowiedź rewolucji w okienku transferowym i kontuzje kluczowych graczy pozbawiły “Blaugranę” szansy na sukces na krajowym i międzynarodowym podwórku. Lewandowski również zmagał się w tym sezonie z problemami zdrowotnymi, jednak zapewnił, że jest w stanie rywalizować na najwyższym poziomie przez najbliższe kilka lat i chce wziąć udział w walce o kolejne trofea.

Czuję się bardzo dobrze, nie inaczej niż trzy lub cztery lata temu. Jeszcze co najmniej dwa lata będę mógł grać na najwyższym poziomie. Jeśli pewnego dnia zobaczę, że nie czuję się dobrze, to będę pierwszą osobą, która to powie. 15 lat temu zacząłem ciężko pracować, dzięki czemu mogę teraz grać przez kolejne dwa, trzy lata, dbając o siebie i dobrze się odżywiając […] Aspirowaliśmy do czegoś więcej niż do drugiego miejsca. Jestem pewien, że mogliśmy zrobić więcej. Teraz jednak mam poczucie, które pojawia się także w szatni, że chcemy już przygotowywać się do kolejnego sezonu - zakończył Lewandowski na łamach “Mundo Deportivo”

ZOBACZ TAKŻE: Xavi jednak na wylocie z Barcelony? Prezes traci cierpliwość

Ważny turniej przed Robertem Lewandowskim

Koniec rywalizacji klubowej oznacza, że przed najlepszymi zawodnikami z Europy stoi perspektywa gry na EURO 2024. Turniej w Niemczech rozpocznie się już za kilka tygodni, a Robert Lewandowski ponownie poprowadzi reprezentację Polski, jako kapitan na arenie międzynarodowej. Dla “Lewego” będzie to piąty wielki turniej w biało-czerwonych barwach i niewykluczone, że ostatni.

Lewandowski skończy w sierpniu 36 lat i nie jest tajemnicą, że powoli zbliża się do końca swojej wybitnej kariery piłkarskiej. Napastnik FC Barcelony nie podjął jeszcze decyzji na temat dalszej gry w drużynie narodowej, jednak nie ukrywał, że od dłuższego czasu ma pewne rozterki w tym temacie. “Lewy” ma przemyśleć całą sprawę bezpośrednio po zakończeniu mistrzostw Europy, na których Polacy staną przed bardzo trudnym zadaniem. Podopieczni Michała Probierza przystąpią do rywalizacji w grupie D, gdzie na ich drodze staną Holendrzy, Austriacy i Francuzi. Lewandowski i spółka zrobią wszystko, co w ich mocy, aby uszczęśliwić kibiców i zanotować swój drugi awans do fazy pucharowej w historii EURO (ta sztuka udała się jedynie w 2016 roku).