Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski ratuje Barcelonę w ostatnich minutach. Dwie bramki Polaka
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 23.09.2023 22:40

Robert Lewandowski ratuje Barcelonę w ostatnich minutach. Dwie bramki Polaka

PAU BARRENA/AFP/East News, Twitter/CANALPLUS_SPORT

FC Barcelona, mimo iż przegrywała przez większość sobotniego spotkania z Celtą Vigo dwubramkową różnicą, to ostatecznie zdołała zdobyć w tym spotkaniu trzy punkty. Bardzo duża w tym zasługa Roberta Lewandowskiego, który zdobył aż dwie bramki. Zwłaszcza pierwsze trafienie Polaka było wyjątkowej urody. Warto zobaczyć wideo.

Lewandowski ratuje Barcelonę w ligowym spotkaniu

Robert Lewandowski w ostatnich meczach FC Barcelony prezentuje formę, do jakiej przyzwyczaił wszystkich kibiców nie tylko reprezentacji Polski, ale i "Blaugrany".

Najpierw znakomity występ w Lidze Mistrzów z belgijską drużyną Royal Antwerp, a teraz równie udane spotkanie ligowe z Celtą Vigo, mimo tego, że ten drugi mecz przez większość czasu FC Barcelona przegrywała. Wtedy sprawy w swoje ręce musiał wziąć "Lewy". Jego pierwsza bramka była wyjątkowej urody.

Skandal z udziałem księży. Biskup napisał list: "My, kapłani czujemy się zbici"

Barcelona przegrywała już 0:2. Wtedy wkroczył Lewy

W Hiszpańskich mediach przed meczem z Celtą Vigo pojawiały się informacje, że Xavi będzie chciał dać odpocząć Robertowi Lewandowskiemu, który od początku sezonu nie opuścił ani minuty. Tak się jednak nie stało i kapitan reprezentacji Polski rozpoczął zmagania od pierwszych minut w wyjściowej jedenastce.

Niespodziewanie to goście już w 19. minucie objęli prowadzenie po bramce Jorgena Larsena, który w sytuacji sam na sam, nie dał szans bramkarzowi Barcelony. Taki wynik i prowadzenie Celty utrzymało się do przerwy. Po zmianie stron goście zadali kolejny cios. W 76. minucie wynik na 0:2 podwyższył Anastasios Douvikas. Barcelona była w prawdziwych opałach. Wtedy do akcji wkroczył Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski ratuje Barcelonę w końcówce

FC Barcelona w końcowej fazie tego spotkania zaczęła zdecydowanie przeważać. W 81. minucie Robert Lewandowski przypomniał o sobie po raz pierwszy. Joao Felix kapitalnym podaniem nad obrońcami posłał piłkę do naszego napastnika, a ten przerzucił ją nad bramkarzem Celty w bardzo efektowny sposób. Ta odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Polak przywrócił fanom "Dumy Katalonii" wiarę w zwycięstwo.

Po chwili Barcelona natchniona golem Lewandowskiego rzuciła się do odrabiania strat. Najpierw Raphinia podał do Joao Cancelo w pole karne, ten dograł jeszcze płasko do Lewandowskiego, a kapitan reprezentacji Polski pewnie uderzył i zmienił wynik tego spotkania zaledwie w 4 minuty na 2:2. Robert Lewandowski tym trafieniem zrównał się z Judem Bellighamem w klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej. Obaj mają jak na razie w tym sezonie po 5 bramek na koncie.

Dwie minuty przed końcem spotkania Gavi podał bardzo sprytnie do Cancelo, a ten dołożył tylko stopę i wyprowadził Barcelonę na prowadzenie. Duma Katalonii zaledwie w kilka minut z tragicznej dla siebie sytuacji zdołała odwrócić losy meczu i zainkasować bardzo ważne 3 punkty. FC Barcelona dzięki temu zwycięstwu wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli.

Źródło: CANAL PLUS SPORT