Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Reprezentant Polski zachwycił Włochów. Media określiły go w wyjątkowy sposób
Filip Wilkiewicz 02.04.2024 10:15

Reprezentant Polski zachwycił Włochów. Media określiły go w wyjątkowy sposób

Paweł Dawidowicz z drużyną Hellasu Verona

Hellas Verona zremisował 1:1 w poniedziałkowym starciu z Cagliari. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Paweł Dawidowicz, który pełnił funkcję kapitana zespołu. Występ Polaka został doceniony przez włoskie media, które nie oszczędzały wobec niego pozytywnych słów.

Starcie z Cagliari w Serie A

Paweł Dawidowicz rozpoczął mecz z Cagliari w pierwszym składzie i stworzył duet środkowych obrońców z Giangiacomo Magnanim. W trakcie całego spotkania Polak zanotował 40 kontaktów z piłką i wykonał 24 celne podania (skuteczność 80%).

Zespół Hellasu wyszedł na prowadzenie w 30 minucie gry po trafieniu Federico Bonazzoli. W drugiej połowie zawodnicy gości ponownie znaleźli drogę do bramki i pokonali bramkarza, jednak po interwencji VAR, gol na 0:2 został anulowany. Cagliari szukało swoich szans na wyrównanie i w 74 minucie dopięli swego. Gola na 1:1 strzelił Ibrahim Sulemana

W 85 minucie na boisku pojawił się kolejny Polak, Karol Świderski. Rezerwowy napastnik Hellasu Verona nie był w stanie zagrozić bramce przeciwnika, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Kuriozalny gol w ekstraklasie. Bramkarz trafił z własnej połowy

Opinie Włochów na temat Pawła Dawidowicza

Postawa Pawła Dawidowicza w meczu z Cagliari nie umknęła uwadze włoskich mediów, które wystawiły mu świetne recenzje. Portal “Tuttomercatoweb.com” podkreślił wkład polskiego obrońcy w końcowy rezultat i określił Polaka mianem “polskiego giganta”.

Napastnicy Cagliari praktycznie nie mogli znaleźć sposobu, aby stworzyć jakiekolwiek ofensywne zagrożenie, co jest ogromną zasługą polskiego giganta, który całe spotkanie rozegrał zarówno z dużą uwagą jak i koncentracją.

W podobnym tonie wypowiedział się włoski oddział telewizji Eurosport. Dziennikarze stwierdzili, że Dawidowicz był bardzo skuteczny w defensywie i nie pozwolił napastnikom gospodarzy na stworzenie groźnych sytuacji.

Zanotował niemal bezbłędny występ w defensywie. Wyeliminował Gianlucę Lapadulę i zawsze był we właściwym miejscu o właściwym czasie.

Cele na koniec sezonu dla Pawła Dawidowicza

Paweł Dawidowicz ma za sobą udane zgrupowanie reprezentacji Polski. 28-letni obrońca wystąpił w obu spotkaniach barażowych i przyczynił się do awansu na Euro 2024 w Niemczech. Michał Probierz ceni defensora Hellasu i niewykluczone, że widzi w nim zawodnika podstawowego składu na turniej mistrzostw Europy.

Przed Dawidowiczem stoi kilka wyzwań z okazji końcówki obecnego sezonu. 28-latek musi walczyć o utrzymanie miejsca w składzie reprezentacji Polski, zachowanie odpowiedniej formy na boisku, a także pomóc drużynie Hellasu Verona, która walczy o uniknięcie spadku do Serie B