Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Reprezentant Polski błyszczy za granicą. Sygnał do Michała Probierza
Filip Wilkiewicz 07.05.2024 10:21

Reprezentant Polski błyszczy za granicą. Sygnał do Michała Probierza

Adam Buksa

Do mistrzostw Europy w Niemczech pozostało nieco ponad 30 dni, a rywalizacja klubowa wchodzi w decydującą fazę. Reprezentanci Polski walczą o dobre wyniki drużynowe, ale też indywidualne, które mogą zapewnić im miejsce w kadrze narodowej na turnieju EURO. O bilet na wyjazd do Niemiec walczy m.in. Adam Buksa, który jest w świetnej dyspozycji strzeleckiej i regularnie trafia do siatki na tureckich boiskach.

Gol z Pendiksporem

Antalyaspor znajduje się idealnie w połowie tabeli tureckiej Süper Lig. Podopieczni Sergena Yalcina uzbierali do tej pory 45 punktów i nie mają szans na przybliżenie się do czołówki. Zespół Adama Buksy podejmował w poniedziałek Pendikspor, czyli kandydata do spadku.

Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie, a na prowadzenie wyprowadził ich nie kto inny, jak właśnie Buksa. 27-latek pewnie wykorzystał rzut karny i wpisał się na listę strzelców w 13 minucie gry. Było to piętnaste trafienie Polaka w tym sezonie. Zawodnicy Antalyasporu nie nacieszyli się długo swoim prowadzeniem. Niespełna dwie minuty po golu Buksy, goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Mame Thiama. Niżej notowani rywale poszli za ciosem i w doliczonym czasie pierwszej połowy zdobyli swoją drugą bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 1:2, ku zaskoczeniu i niezadowoleniu kibiców gospodarzy.

Wojciech Szczęsny może zostać bohaterem filmu. Podano sensacyjne wieści

Sezon w wykonaniu Adama Buksy

Drużyna Antalyasporu nie miała powodów do radości, jednak Adam Buksa mógł świętować swój mały sukces. 27-latek zdobył swoją 15. bramkę w tym sezonie ligowym i znalazł się w czołówce najlepszych strzelców w lidze. Polski napastnik znajduje się na piątej pozycji, a przed nim plasują się jedynie Mame Thiam (17 goli), Rey Manaj (18 goli), Edin Džeko (20 goli) i Mauro Icardi (23 gole).

Za plecami Adama Buksy znajduje się Krzysztof Piątek, który także notuje dobre liczby na tureckich boiskach. “Il Pistolero” ma w swoim dorobku 14 trafień dla Başakşehiru i udowadnia, że transfer do Turcji wyszedł mu na dobre. Obaj napastnicy szybko zbudowali swoją markę w Süper Lig i należą do grona największych gwiazd w swoich drużynach.

Walka o wyjazd na EURO

Zarówno Buksa, jak i Piątek marzą o swoim pierwszym wyjeździe na mistrzostwa Europy i zgłaszają swoją gotowość. Michał Probierz uważnie obserwuje poczynania wielu potencjalnych kandydatów do gry na turnieju w Niemczech i niewykluczone, że dużo uwagi poświęci na formację ofensywną.

Kluczowym i niepodważalnym zawodnikiem pierwszego składu będzie Robert Lewandowski i wydaje się, że tylko on może być pewny, co do powołania na EURO. Na ostatnich zgrupowaniach kadry pojawiali się Karol Świderski, Adam Buksa, Krzysztof Piątek, ale jest również Arkadiusz Milik, który  walczy o powrót do reprezentacji. Probierz będzie miał twardy orzech do zgryzienia w kontekście selekcji drużyny, a czasu pozostaje coraz mniej. Biało-czerwoni przystąpią do rywalizacji na niemieckich boiskach już w przyszłym miesiącu.