Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Dobra wiadomość dla Michała Probierza. Reprezentant Polski zbiera świetne recenzje
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 04.05.2024 09:12

Dobra wiadomość dla Michała Probierza. Reprezentant Polski zbiera świetne recenzje

Reprezentacja Polski
Fot. East News/Geoff Caddick

 Michał Probierz przygotowuje się do turnieju mistrzostw Europy w Niemczech. Selekcjoner reprezentacji Polski uważnie obserwuje poczynania zawodników, którzy są brani pod uwagę do wyjazdu na EURO 2024. 51-latek może mieć powody do zadowolenia, ponieważ dyspozycja jednego z liderów kadry została doceniona przez brytyjskie media.

Sezon w Southampton

Mowa oczywiście o Janie Bednarku, który rozgrywa swój kolejny sezon na angielskich boiskach. Bednarek dołączył do zespołu Southampton i występuje w nim od 2017 roku, z małą przerwą na wypożyczenie do Aston Villi. Reprezentant Polski zaliczył w zeszłym sezonie spadek z Premier League, jednak nie opuścił drużyny i kontynuował grę w barwach “Świętych”.

Zespół z St. Mary’s Stadium objął za cel powrót do angielskiej elity i jest na dobrej drodze, aby tego dokonać. Po 45. kolejkach zmagań w Championship Bednarek i spółka zajmują 4 miejsce w tabeli, z dorobkiem 84 punktów. Ten wynik pozwala im na wzięcie udziału w fazie play-off, która wyłoni trzeci zespół z awansem do Premier League.

Koszmar Lecha Poznań trwa. Kompromitacja w Chorzowie

Opinie o Janie Bednarku

Bednarek wystąpił w 41 meczach w tym sezonie Championship, z czego 38 razy wyszedł na murawę w pierwszym składzie “Świętych”. Polski obrońca może pochwalić się dorobkiem dwóch bramek, a także zachowaniem jedenastu czystych kont.

Mimo krytyki wobec 28-latka za ostatnie mecze w reprezentacji Polski, angielskie media są pod wrażeniem dyspozycji Bednarka w ekipie Southampton. Jak przekazał George Rees-Julian z “Daily Echo”, Jan Bednarek jest jednym z kluczowych zawodników w układance Russella Martina.

Bednarek rozgrywa dobry sezon w Southampton i z Harwoodem-Bellisem nawiązał silną więź. Widać, że poczynił starania w kierunku zmiany postrzegania jego osoby i jest obecnie jednym z faworytów kibiców po wcześniejszym trudnym okresie. Jego występy sprawiły, że kapitan klubu Jack Stephens wypadł ze składu, co jest imponujące, biorąc pod uwagę sympatię Russella Martina do Jacka - podsumował Rees-Julian w rozmowie z TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE: Od reprezentacji Polski, przez pracę na magazynie. Jak teraz żyje wieloletni kadrowicz?

Dobry prognostyk przed Euro

Angielski dziennikarz poruszył również temat stylu gry Bednarka. Jego zdaniem, środkowy obrońca Southampton zaliczył progres w aspekcie rozgrywania piłki.

Przed tym sezonem nie oceniałbym Bednarka jako obrońcy grającego piłką, ale pokazał on znaczną poprawę w tym aspekcie gry. Chociaż nadal nie jest na poziomie Harwooda-Bellisa, gdy gra poza polem karnym, znacznie się poprawił - dodał dziennikarz

Rosnąca forma Jana Bednarka jest dobrym sygnałem dla Michała Probierza, który preferuję grę w ustawieniu na trzech środkowych obrońców. Pewniakiem do występu w pierwszym składzie biało-czerwonych w tej formacji jest jedynie Jakub Kiwior. Jeżeli Bednarek utrzyma dobrą dyspozycję do końca sezonu i pomoże ekipie z Southampton wrócić do Premier League, to najprawdopodobniej wystąpi na niemieckich boiskach w trakcie mistrzostw Europy.