Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Polska mistrzyni olimpijska z wielkim sukcesem. Sprawdzi się w innej roli
Karol Osiński
Karol Osiński 09.04.2024 14:57

Polska mistrzyni olimpijska z wielkim sukcesem. Sprawdzi się w innej roli

Małgorzata Hołub-Kowalik
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Małgorzata Hołub-Kowalik przedstawiła się światu, jako niekwestionowana profesjonalistka sportowa. Już wkrótce utalentowana lekkoatletka będzie miała okazję sprawdzić się w całkowicie nowej roli. Pochodząca z Koszalina biegaczka uzyskała mandat do sejmiku województwa zachodniopomorskiego. 

Zmiany w życiu Małgorzaty Hołub-Kowalik

Na przełomie 2022 i 2023 roku Małgorzata Hołub-Kowalik musiała zrezygnować z udziału we wszelkich zawodach, w tym także tych międzynarodowych. Powodem była ciąża, której finalizacja nastąpiła w sierpniu 2023 roku

Posiadanie dziecka zawsze było jednym z moich marzeń. W końcu przezwisko Mamasita nie wzięło się z niczego. Muszę przyznać, że obawy przed tym, co będzie, są ogromne, ale staram się cieszyć każdą chwilą tego stanu - pisała w trakcie ciąży biegaczka.

Niedługo po porodzie powróciła do treningów, godząc to z opieką nad dzieckiem. Obecnie przygotowuje się do udziału w igrzyskach olimpijskich, ale znalazła również czas na całkowicie nową przygodę w życiu.

Robert Lewandowski w wyjątkowym wydaniu. Doczekał się kolejnej podobizny

Małgorzata Hołub-Kowalik otrzymała mandat do sejmiku wojewódzkiego

Mistrzyni olimpijska z 2020 roku została ogłoszona jako “lokomotywa listy Koalicji Obywatelskiej do sejmiku województwa zachodniopomorskiego”, co okazało się strzałem w dziesiątkę. 31-latka otrzymała 24468 głosów, co daje 20,01 proc. poparcia i uzyskała mandat. Tuż po ogłoszeniu wyników opublikowała post w mediach społecznościowych, w którym podziękowała za zaufanie, jakim ją obdarzono.

24.468 głosów. Nie mam słów, żeby wyrazić swoją wdzięczność za zaufanie jakim mnie obdarzyliście. Dziękuję za wszystkie głosy i słowa wsparcia! Jestem gotowa do pracy! @pomorzezachodnie nadchodzę - napisała Małgorzata Hołub-Kowalik.

ZOBACZ TEŻ: Trzęsienie ziemi w Legii Warszawa. Prezes podjął radykalne kroki wobec trenera

Kibice oszaleli z radości nad sukcesem Hołub-Kowalik

Pod opublikowanym wpisem pojawiło się setki komentarzy, w których kibice gratulowali sukcesu Małgorzacie Hołub-Kowalik. 

Czego się nie dotkniesz, zamieniasz w złoto. Brawo! Najlepsza!,

Pasmo samych sukcesów. Gratulacje!

Gratulacje z całego serca! - pisali podekscytowany fani.