Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski w wyjątkowym wydaniu. Doczekał się kolejnej podobizny
Karol Osiński
Karol Osiński 09.04.2024 13:57

Robert Lewandowski w wyjątkowym wydaniu. Doczekał się kolejnej podobizny

Robert Lewandowski
Fot. Instagram/_rl9

Robert Lewandowski w swojej karierze doczekał się wielu nagród, karykatur, obrazów i innych dzieł, o których było głośno. Tym razem podobizna najlepszego polskiego napastnika znalazła się na monecie. To wszystko za sprawą Mennicy Gdańskiej, która stworzyła nowy element serii “Drogi do Marzeń”. 

Podobizna Roberta Lewandowskiego na monecie

Mennica Gdańska stworzyła nową, kilogramową monetę, na której znalazła się podobizna Roberta Lewandowskiego. Moneta ma próbę srebra 999  i została wyprodukowana w ramach serii “Droga do Marzeń”. Jej nakład to zaledwie 100 sztuk na cały świat i została nazwana tytułem “Zwycięzca”. Nominał monety wynosi 50 dol

„Zwycięzca”, o wadze 1 kilograma i próbie srebra 999, jest kolejnym elementem serii "Droga do Marzeń", a w tle jej wyjątkowości stoi jeden z najbardziej inspirujących sportowców naszych czasów - Robert Lewandowski. Nakład monety to zaledwie 100 sztuk na cały świat, zaś emitentem jest wyspa Niue. Numizmat to nie tylko symbol triumfu, lecz także owoc zaangażowania Mennicy Gdańskiej w tworzenie dzieł o dynamicznej formie i niepowtarzalnym przekazie - napisali przedstawiciele Mennicy Gdańskiej. 

image001.jpg

Polska mistrzyni powiedziała "pas". To koniec pięknej historii

Numizmat z podobizną Roberta Lewandowskiego

Każdy medal oraz moneta mają drugą stronę. W tym przypadku widać na niej drużynę, na której Robert Lewandowski ubrany w koszulkę z charakterystycznym dla siebie numerem “9” wraz z kolegami cieszy się ze zwycięstwa.

image008.jpg

ZOBACZ TEŻ: Trzęsienie ziemi w Legii Warszawa. Prezes podjął radykalne kroki wobec trenera
 

Tyle trzeba zapłacić za monetę z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego

Moneta możliwa jest do nabycia za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Mennicy Gdańskiej. Chętni do jej nabycia będą musieli liczyć się ze sporym wydatkiem, ponieważ została wyceniona na 12 tys. zł.

Wysoki relief, wstawka 3D w postaci złotego pucharu, oksyda i numerowany rant to elementy, które nadają „Zwycięzcy” wyjątkowego charakteru - opisują swój produkt przedstawiciele Mennicy Gdańskiej.