Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze mocno skrytykowani. Ich postawa jest niezrozumiała
Karol Osiński
Karol Osiński 28.05.2024 11:34

Polscy siatkarze mocno skrytykowani. Ich postawa jest niezrozumiała

Nikola Grbić
Fot. screen X/Polska Siatkówka

Polscy siatkarze wrócili do kraju po porażce ze Słowenią w Lidze Narodów, jednak wciąż zachowują szanse na wysokie miejsce w tabeli. Słoweński dziennikarz Bostjan Rebersak udzielił wywiadu serwisowi sport.pl, podczas którego zwrócił uwagę na postawę reprezentantów Polski, jaką prezentują podczas tego turnieju. Jego zdaniem może mieć to duże przełożenie na igrzyska olimpijskie.

Polacy pewni awansu na igrzyska olimpijskie

Polacy są gospodarzami turnieju finałowego Ligi Narodów FIVB, dlatego nie muszą podchodzić do zawodów na pełnej mobilizacji, gdyż mają zapewniony awans na igrzyska olimpijskie. Inaczej powiedzą Słoweńcy, którzy muszą zrobić wszystko, by wywalczyć sobie promocję na turniej w Paryżu, które odbędą się już wkrótce.

Poza Polską pewny awans na olimpiadę mają również drużyny Stanów Zjednoczonych, Japonii, Brazylii, Francji i Niemiec i Kanady. Pozostało zatem pięć miejsc do przydzielenia, a jedno z nich przypadnie drużynie z Afryki. W tej chwili pozostałą czwórką są Słoweńcy, Włosi, Kubańczycy oraz Argentyńczycy. 

Usłyszał o krytyce wobec Świątek i nie wytrzymał. Legendarny komentator stracił cierpliwość

Marcin Komenda i Grzegorz Łomacz skrytykowani

Dziennikarz słoweńskiego radia Val202 Bostjan Rebersak w rozmowie ze sport.pl jest przekonany, że reprezentacja jego kraju awansuje na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Jednocześnie wypowiedział się o polskich siatkarzach, skupiając się głównie na Marcinie Komendzie oraz Grzegorzu Łomaczu, którym nie szczędził krytyki.

Marcin Komenda i Grzegorz Łomacz to nie są rozgrywający, którzy wypadną dobrze w zderzeniu z najlepszymi zespołami na świecie. Grbić powinien znaleźć kogoś innego do Marcina Janusza, może Jana Firleja po świetnym sezonie w Projekcie Warszawa. Przykro mi, ale Łomacz, którego trzyma się Serb, nie sięga najwyższego poziomu, to moja opinia - powiedział dziennikarz.

ZOBACZ TEŻ: Anna Lewandowska przekazała światu znakomitą nowinę. Pokazała zdjęcie z noworodkiem

Słoweński dziennikarz skrytykował postawę polskich siatkarzy

Następnie rozmówca wspomnianego źródła skupił się na postawie polskich siatkarzy w trakcie Ligi Narodów FIVB. Jak twierdz, Polacy mają wystarczająco dużo zawodników, by wygrywać wszystkie turnieje, lecz do wspomnianych zawodów podchodzą z dystansem, co mu się nie podoba.

Macie potencjał, żeby stworzyć drużynę, która mogłaby wygrać wszystko, ale musicie do tego dojść. Nie do końca rozumiem, czemu podchodzicie do Ligi Narodów trochę jak do meczów towarzyskich, bez odpowiedniej energii. Widać to po zawodnikach. Jeśli takie podejście utrzymałoby się za długo, może stać się kłopotem - dodał.