Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Michał Probierz skreślił gwiazdę reprezentacji Polski na Euro 2024? Sensacyjne doniesienia
Karol Osiński
Karol Osiński 28.05.2024 08:38

Michał Probierz skreślił gwiazdę reprezentacji Polski na Euro 2024? Sensacyjne doniesienia

Wojciech Szczęsny, Matty Cash, Piotr Zieliński i Nicola Zalewski
Fot. screen YouTube@Łączy Nas Piłka

W najbliższą środę 29 maja Michał Probierz poda nazwiska 29 zawodników, którzy znajdą się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na Euro 2024. Według doniesień “Przeglądu Sportowego Onet” ma zabraknąć na niej jednego z gwiazdorów. Szansę na grę z Biało-Czerwonymi ma z kolei otrzymać debiutant. Zapowiada się na absolutną sensację

Michał Probierz zaskoczy przed Euro 2024?

Reprezentacja Polski znalazła się w grupie D turnieju Euro 2024 i zmierzy się odpowiednio z Holandią, Austrią i Francją. Michał Probierz wielokrotnie podkreślał, że Polacy nie jadą tam, by zakończyć zmagania na fazie grupowej, a powalczyć o coś zdecydowanie więcej. Jego zamiarem jest postawienie na zawodników, którzy prezentują najwyższe formy oraz takich, bez których kadra obecnie nie może funkcjonować.

Wszystko wskazuje na to, że czekają nas absolutne sensacje. Pewne jest, że w drużynie znajdą się tacy piłkarze, jak m.in. Robert Lewandowski, Sebastian Szymański, Bartosz Slisz, Jakub Kiwior czy Przemysław Frankowski. Tymczasem okazuje się, że na liście ma zabraknąć zawodnika, który od początku budził wątpliwości u Michała Probierza.

Anna Lewandowska przekazała światu znakomitą nowinę. Pokazała zdjęcie z noworodkiem

Media: Michał Probierz skreślił gwiazdora reprezentacji Polski przed Euro 2024

Jak dowiedział się “Przegląd Sportowy Onet” selekcjoner reprezentacji Polski nie zamierza zabierać na Euro 2024 Matty'ego Casha. Sprawa jest o tyle zaskakująca, że w poprzednim sezonie Polak był podstawowym zawodnikiem Aston Villi, która zajęła czwarte miejsce w tabeli Premier League oraz dotarła do półfinału Ligi Konferencji Europy.

Zawodnik miewał problemy zdrowotne, jednak nie były one na tyle poważne, by nie mógł wystąpić na niemieckim turnieju. Wszystko wskazuje na to, że decyzja Michała Probierza wywołana jest jego osobistymi przemyśleniami, jednak warto spojrzeć na liczby, które osiągnął 26-latek w minionym sezonie. W 46 meczach zdobył pięć goli i zaliczył trzy asysty, co na pozycję prawego defensora jest wynikiem przyzwoitym.

ZOBACZ TEŻ: Katastrofa ostatniej pogromczyni Świątek w Rolandzie Garrosie. To największa sensacja turnieju

Mistrz Polski poza kadrą na Euro 2024?

To samo źródło donosi, że selekcjoner nie zabierze na Euro 2024 aktualnego mistrza Polski, Dominika Marczuka. Doskonała dyspozycja 20-letniego pomocnika w minionym sezonie PKO BP Ekstraklasy miała nie wystarczyć, by przekonać do siebie Michała Probierza. 

W kadrze ma znaleźć się natomiast czwarty bramkarz, który będzie pomagał reprezentantom w treningach na zgrupowaniach w Polsce i Niemczech. Mowa o 19-letnim golkiperze Puszczy Niepołomice, Oliwierze Zychu