Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Polscy lekkoatleci rozczarowali na mistrzostwach świata w Budapeszcie. Tak źle nie było od dawna
Rafał Szpręgiel
Rafał Szpręgiel 28.08.2023 13:49

Anita Włodarczyk
Wang Lili/Xinhua News/East News

W niedzielę 27 sierpnia zakończyły się mistrzostwa świata w lekkoatletyce, które miały miejsce w Budapeszcie. Reprezentacja Polski nie poradziła sobie na zawodach i ostatecznie zajęła jedno z najniższych miejsc w klasyfikacji medalowej. Kibice są zawiedzeni postawą “Biało-Czerwonych". Komentarze jasno wyrażają frustrację obecną sytuacją lekkoatletyki w Polsce.

Plan był jeden. Pobicie rezultatu z poprzednich mistrzostw świata

Na tegorocznych Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce nasz kraj reprezentowało 67 sportowców. Cel naszej całej kadry był jasny - pobić wynik z poprzednich mistrzostw świata, które odbyły się w Eugene, w Stanach Zjednoczonych. Wówczas nasi reprezentanci zdobyli cztery medale.

Paweł Fajdek wygrał ze wszystkimi, zdobywając złoty medal w rzucie młotem. Wojciech Nowicki zdołał zagwarantować sobie srebrny medal w tej samej konkurencji. Ostatnie krążki dla naszego kraju zdobyła Katarzyna Zdziebło, która dwukrotnie zajęła drugie miejsce na podium w chodzie na 20 i 35 kilometrów

Skandal w Ekstraklasie. Kewin Komar brutalnie pobity przez kiboli

Polska zdobyła zaledwie dwa medale. Zawiodły największe gwiazdy

Reprezentacji Polski niestety nie udało się poprawić wspomnianego wyniku. Nasza kadra zdobyła jedynie dwa medale, dwukrotnie srebrne. Sztuka ta udała się ponownie Wojciechowi Nowickiemu, który zajął drugie miejsce w konkursie rzutu młotem, który wylądował na 81,02 metrze. Srebro osiągnęła również Natalia Kaczmarek, która w biegu na 400 metrów z czasem 49,57 została wicemistrzynią świata.

Nasze największe gwiazdy, które pojechały na wielką imprezę, nie sprostały oczekiwaniom. Niespodziewanie zawiódł Paweł Fajdek, który na koniec konkursu zajął 4. lokatę. Na etapie eliminacji musiała się pożegnać legenda polskiego sportu - Anita Włodarczyk. Kibice wierzyli również w Piotra Liska, który startował w skoku o tyczce. Ten niestety zajął dopiero 9. miejsce.

Stany Zjednoczone na samym szczycie, Polska na samym dole. Internauci komentują całą sytuację

Klasyfikację medalową zdominowały Stany Zjednoczone, które zdobyły łącznie aż 29 medali (12 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych). Polska zajęła w zestawieniu odległą 24. pozycję.

TVP Sport na portalu x.com opublikowało wpis, w którym zapytano obserwujących, jak oceniają występ naszych reprezentantów na tegorocznych mistrzostwach świata. Odpowiedzi były jednozaczne. - Jak na możliwości, to jest występ poniżej oczekiwań, ambicji i tego, co mogliśmy osiągnąć - napisał jeden z wielu użytkowników, jasno wskazujących, że polska lekkoatletyka ma problem, któremu musi zaradzić.

Źródło: Goniec Sport, x.com/sport_tvppl