Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Popis polskich sprinterek w finale mistrzostw świata. Historyczny występ naszych reprezentantek [WIDEO]
Rafał Szpręgiel
Rafał Szpręgiel 27.08.2023 16:27

Polska sztafeta Ewa Swoboda
youtube.com/Eurosport Polska (zrzut ekranu)

Polska kobieca sztafeta 4x100m podczas finałów mistrzostw świata w lekkoatletyce pokazała się z bardzo dobrej strony. Naszym sprinterkom udało się osiągnąć imponujący rezultat, który dał im miejsce w panteonie polskiej lekkoatletyki. W swoim finałowym biegu w Budapeszcie Polki zajęły najwyższą lokatę w historii startów naszej reprezentacji.

Nasze sprinterki z szansą na medale. Po drodze było wiele problemów

Pia Skrzyszowska, Kryscina Cimanouska, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda - to właśnie ten skład dokonał wielkich rzeczy podczas Mistrzostw Świata w lekkoatletyce, rozgrywanych w Budapeszcie. Polki pokazały swoje umiejętności oraz determinację, która umożliwiła im uczestnictwo w finałowym, sobotnim biegu na dystansie 4x100 m.

Nasza kobieca sztafeta w drodze do finału nie miała jednak łatwo. Podczas półfinału, jedna z naszych sprinterek, Pia Skrzyszowska, otrzymała upomnienie za falstart, a dodatkowo Polki miały problemy w trakcie przekazywania sobie pałeczki. Mimo wszystko czas 42,65 (najlepszy w sezonie!) umożliwił "Biało-Czerwonym" występ w wielkim finale.

Od września emeryci muszą się mieć na baczności. Przez jedną zmianę mogą stracić świadczenie

Nasza kobieca sztafeta udźwignęła presję. Historyczny bieg, blisko pobicia rekordu Polski

Reprezentantki Polski nie zawiodły podczas finałowego startu. Polki w biegu 4x100m ostatecznie zajęły piąte miejsce, z czasem 42,66 sekund. Nasze sprinterki na przestrzeni całego biegu wydawały się być zdecydowanie bardziej skoncentrowane, co uwidaczniało się przy płynnym przekazywaniu pałeczki.

Osiągnięty wynik jest najlepszym rezultatem w historii naszej reprezentacji. Co więcej, nasze sprinterki były bardzo blisko pobicia rekordu kraju. Niestety zabrakło niewiele, bo zaledwie 0,05 sekund.

Wyniki innych reprezentacji. Amerykanki na samym szczycie

Jak wyglądało podium finałowego wyścigu? Złoty medal z czasem 41,03 sekund wywalczyły reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Kobieca sztafeta USA powtórzyła tym samym wyczyn swoich kolegów z męskiej sztafety sprinterskiej na 100 metrów.

Następne miejsce na podium zajęła reprezentacja Jamajki, która do samego końca walczyła o najwyższą lokatę z Amerykankami. Ostatecznie ich czas wyniósł 41,21 sekund. Brązowy medal powędrował z kolei na konto Brytyjek, które finałowy bieg ukończyły w 41,97 sekund.

Źródło: twitter.com/Eurosport Polska, Goniec Sport