Sport.Goniec.pl

Kapif.pl

Piotr Żyła przywitał dziennikarzy po konferencji. Jak zwykle skoczek nie zawiódł

12 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Piotr Żyła jest wybitnym skoczkiem i... jajcarzem, o czym kibice mieli okazję się wielokrotnie przekonać. Jego wynikom dorównują jedynie jego żarty i nie byłby sobą, gdyby podczas konferencji prasowej przed Pucharem Świata w Zakopanem, nie rozbawił dziennikarzy.

Piotr Żyła rozbawił dziennikarzy podczas konferencji przed Pucharem Świata

W czwartek, 12 stycznia, polscy skoczkowie wraz z trenerem Thomasem Thurnbichlerem spotkali się z dziennikarzami przed rozpoczynającymi się nazajutrz zawodami Pucharu Świata w Zakopanem.

Konferencję rozpoczął Piotr Żyła , który już w pierwszych słowach pozwolił sobie na żart w stronę reporterów:

- Witamy wszystkich, pogoda w Zakopanem dopisuje, jest ładne słoneczko... Także dziękujemy wszystkim za przybycie. Do widzenia - powiedział skoczek, rozbawiając dziennikarzy.

Piotr Żyła wciąż ma szanse na dobry wynik

Oczywiście wbrew temu, co zakomunikował Piotr Żyła, reporterzy pozostali na swoich miejscach, a konferencja odbyła się zgodnie z planem. W trakcie było widać, że Polacy są w doskonałych nastrojach, co z pewnością będzie sprzyjać dobrym wynikom podczas zawodów.

W równie dobrym humorze co Piotr Żyła jest niewątpliwie Dawid Kubacki , który obecnie jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, choć czuje na karku oddech triumfatora ostatniego Turnieju Czterech Skoczni - Halvora Egnera Graneruda. Nie bez szans na zwycięstwo wciąż pozostają też Stefan Kraft, Anze Lanisek oraz... pozostali Polacy, czyli Piotr Żyła i Kamil Stoch .

Puchar Świata w Zakopanem 2023 odbędzie się w piątek o godzinie 18.00 i rozpocznie się od rundy kwalifikacyjnej do niedzielnego konkursu indywidualnego, a w sobotę skoczkowie będą rywalizować w drużynach. Oba konkursy zaplanowano na godzinę 16.00.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Skoki Narciarskie

W studiu dowiedzieli się, że stan żony Kubackiego się poprawił. Niebywałe, jak zareagowali
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Dawid Kubacki i Marta Kubacka dostali kolejną falę wsparcia. Świat sportu świętuje "pierwsze zwycięstwo"
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Dawid Kubacki przekazał wspaniałe wieści. Pokazał ważne zdjęcie, piękny obrazek
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Dawid Kubacki czuwa przy żonie. Skoczek chce z nią spełnić piękne marzenie
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Poruszające słowa sołtysa z rodzinnej miejscowości Dawida Kubackiego. Chodzi o jego żonę
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Thomas Thurnbichler podjął decyzję. Znamy skład Polaków na zawody PŚ w Lahti
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]