Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Piorunujące 30 minut Polaków, rywale na kolanach. Polska prowadzi 3:1
Michał Pokorski 07.06.2024 21:44

Piorunujące 30 minut Polaków, rywale na kolanach. Polska prowadzi 3:1

Piotr Zieliński

Reprezentacja Polski prowadzi z Ukrainą na PGE Narodowym! Po bramkach Sebastiana Walukiewicza, Piotra Zielińskiego i Tarasa Romańczuka wygrywamy pierwszą połowę 3:1.

Świetne otwarcie Polaków w meczu z Ukrainą

Biało-Czerwoni kapitalnie rozpoczęli spotkanie z Ukrainą. Po fatalnym w skutkach faulu na Arkadiuszu Miliku Polacy ruszyli do ofensywy. Wynik otworzył w 11 minucie Sebastian Walukiewicz

24-latek z Empoli wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i umieścił piłkę w siatce. Nasza reprezentacja nie zamierzała się poddawać i szybko wykorzystała kolejne potknięcie gości.

Michał Probierz zaskoczył. Nietypowi goście na treningu kadry Lewandowski zabrał głos ws. tańców żony. Te słowa zabolą wielu Polaków

Piotr Zieliński podwyższył wynik meczu

Już 5 minut później Polacy po raz kolejny wymierzyli rywalom cios. Piotr Zieliński sprytnym “centrostrzałem” umieścił piłkę w ukraińskiej bramce. Na uwagę zasługuje natomiast zachowanie bramkarza gości, który, delikatnie mówiąc, nie popisał się przy naszej akcji. Biało-Czerwoni prowadzili już 2:0 i starali się kontrolować grę.

W 30 minucie spotkania po świetnie rozegranym rzucie rożnym Taras Romańczuk pokonał bramkarza rywali. Piłka wpadła idealnie w boczną siatkę ukraińskiej bramki i podwyższyła wynik na 3:0.

Kapitalną grę Polaków przyćmił błąd naszej obrony na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Artem Dowbyk
strzałem zza pola karnego pokonał Łukasza Skorupskiego. Na telebimach wyświetlił się wynik 3:1, którym zakończyła się premierowa odsłona meczu.

Polacy zdają test tuż przed Euro 2024

Michał Probierz zapowiadał przed spotkaniem, że będziemy chcieli zagrać bardziej ofensywną piłkę. Do tej pory “test” naszej reprezentacji przebiega wręcz wybitnie.

Starcie z Ukrainą jest przedostatnim testem Polaków przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Biało-Czerwoni rozegrają jeszcze sparing z Turcją, czyli kolejnym uczestnikiem Euro 2024.