Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Łukasz Kaczmarek pokazał klasę. Jego złoty medal ma nowego właściciela
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 21.09.2023 16:33

Łukasz Kaczmarek pokazał klasę. Jego złoty medal ma nowego właściciela

Łukasz Kaczmarek
Imago-Images/Emmefoto/Imago Sport and News/East News

Polscy siatkarze w wielkim stylu pokonali w Rzymie Włochów w finale mistrzostw Europy i sięgnęli po złote medale prestiżowego turnieju. Jedną z czołowych postaci polskiego zespołu był Łukasz Kaczmarek. Atakujący reprezentacji Polski kilka dni po zakończeniu zmagań popisał się godnym podziwu gestem. Pokazując klasę, przekazał swój medal w wyjątkowe ręce…

Reprezentacja Polski sięgnęła po złoto mistrzostw Europy

W tegorocznym sezonie polscy siatkarze spisują się fenomenalnie. Do złota Ligi Narodów podopieczni Nikoli Grbicia dorzucili zwycięstwo w mistrzostwach Europy. Reprezentacja Polski w wielkim finale nie dała szans gospodarzom, Włochom, wygrywając gładko 3:0. Sukces Polaków był zasługą całej drużyny, a jedną z jej najjaśniejszych postaci był Łukasz Kaczmarek.

Polski atakujący po krótkim świętowaniu wybrał się do swojej rodzinnej miejscowości. 29-latek chciał spotkać się z mieszkańcami Krotoszyna, by osobiście podziękować im za nieustanne wsparcie. W trakcie wizyty Łukasz Kaczmarek zdobył się na wyjątkowy gest…

Ujawniono zarobki Michała Probierza w roli trenera reprezentacji Polski. Kwota zwala z nóg

Łukasz Kaczmarek przekazał złoty medal parafii w Krotoszynie

Podczas pobytu w rodzinnych stronach polski siatkarz odwiedził lokalną parafię, by oficjalnie przekazać złoty medal na ręce ks. Aleksandra Gendery, prywatnie przyjaciela rodziny. - Dziś na spotkaniu w moim rodzinnym mieście podarowałem złoty medal Mistrzostw Europy wielkiemu przyjacielowi mojej rodziny – ks. Aleksandrowi Genderze - oznajmił 29-latek.

- Jednak nie jest to z mojej strony gest skierowany jedynie do naszej rodzinnej parafii, ale dla wszystkich mieszkańców Krotoszyna, których nieustanne wsparcie odczuwam na każdym turnieju. Bazylika pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Krotoszynie jest dla mnie szczególnym miejscem - tłumaczył.

Fani pod wrażeniem zachowania Łukasza Kaczmarka

Godny uznania gest polskiego siatkarza nie przeszedł uwadze internautów. W licznych komentarzach wyrazili ono zachwyt postawą 29-latka. "Łukasz jesteś naprawdę świetnym gościem i dowodzisz tego na każdym kroku", "Niesamowity gest, niesamowite świadectwo", "Piękny i ważny gest z Pańskiej strony", "Brawo za odwagę. W dzisiejszym świecie taki gest naraża człowieka ,niestety, na wiele negatywnych reakcji. Brawo, brawo, brawo" - pisali.

Odpoczynek Łukasza Kaczmarka, jak i pozostałych reprezentantów naszego kraju nie będzie jednak trwał długo. Już 30 września Polacy rozegrają pierwszy mecz w ramach kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Ich przeciwnikiem będą Belgowie.

Źródło: instagram.com/lukas.kaczmarek_94