Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Ujawniono zarobki Michała Probierza w roli trenera reprezentacji Polski. Kwota zwala z nóg
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 21.09.2023 15:37

Ujawniono zarobki Michała Probierza w roli trenera reprezentacji Polski. Kwota zwala z nóg

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W środę, 20 września Michał Probierz został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski. Były trener polskiej młodzieżówki zastąpił na tym stanowisku Fernando Santosa. Na jakie zarobki będzie mógł liczyć nowy selekcjoner "Biało-Czerwonych"? O kwocie, która będzie wpływać rocznie na jego konto większość z nas może jedynie pomarzyć…

Michał Probierz trenerem reprezentacji Polski

Cała piłkarska Polska oczekiwała na wybór Cezarego Kuleszy. Kibice spekulowali nad najlepszą opcją dla polskiej reprezentacji. Prezes PZPN nie chcąc trzymać Polaków dłużej w niepewności, o swojej decyzji oznajmił w środę o poranku. Nowym szkoleniowcem naszej reprezentacji został Michał Probierz.

Dla byłego selekcjonera polskiej młodzieżówki nowa posada oznaczać będzie nie tylko awans sportowy, ale również finansowy. Michał Probierz będzie mógł liczyć na spory zastrzyk gotówki w związku z rozpoczęciem nowej pracy.

Michał Probierz podjął decyzję, kto zostanie kapitanem reprezentacji Polski

Tyle zarabiać będzie Michał Probierz w roli trenera reprezentacji Polski

Zarobki trenerów reprezentacji Polski pozostają oficjalnie tajemnicą. - PZPN nie ujawnia i nigdy nie ujawniało zarobków swoich pracowników - wyjaśniał w rozmowie z Business Insider Polska Tomasz Kozłowski, dyrektor komunikacji PZPN. 

Poprzednik Michała Probierza, Fernando Santos zgarniał rekordową jak na nasze warunki pensję. Zgodnie z doniesieniami medialnymi Portugalczyk zarabiał 700 tys. złotych miesięcznie. Na tak wysokie zarobki nowy selekcjoner nie będzie mógł liczyć, jednak kwota, która będzie wpływała na jego konto, również robi wrażenie.

Michał Probierz w roli trenera Cracovii zarabiał około 120 tys. złotych miesięcznie. Kwota, jaką będzie otrzymywał od PZPN, okaże się z pewnością wyższa. M.in. dlatego, że poprzednik Fernando Santosa, Czesław Michniewicz, zgarniał co miesiąc około 180 tys. zł.

Według wyliczeń portalu Business Insider Polska w roli trenera reprezentacji Polski Michał Probierz będzie zarabiać ok. 200 tys. złotych miesięcznie, a rocznie aż 2,4 mln złotych! W rzeczywistości podana kwota może okazać się jeszcze bardziej pokaźna.

To wciąż mało przy zarobkach innych szkoleniowców

Choć pensja Michała Probierza dla większości Polaków pozostaje jedynie w sferze marzeń, jego zarobki wypadają blado przy pieniądzach zarabianych przez szkoleniowców innych reprezentacji. Dla porównania trener Francuzów, Didier Deschamps zgarnia rocznie 3,8 mln euro! Selekcjoner mistrzów świata, Argentyńczyków, Lionel Scaloni zarabia rocznie 2,6 mln euro.

Najlepiej opłacanymi trenerami na świecie są Gareth Southgate, trener Anglików, który rocznie może liczyć na 5,8 mln euro oraz do niedawna szkoleniowiec reprezentacji Niemiec, Hansi Flick, który rocznie otrzymywał od niemieckiego związku 6,5 mln euro!

Źródło: Business Insider Polska