Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Lewandowski trafił na okładki prestiżowych gazet. Ogromne wyróżnienie dla Polaka
Michał Pokorski
Michał Pokorski 07.10.2024 12:42

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski koncertowo zaprezentował się w starciu z Deportivo Alaves. Polak zagrał fenomenalne zawody, co nie umknęło hiszpańskiej prasie. Dzisiejsze wydania gazet tylko to potwierdzają, nasz napastnik został wyróżniony.

Robert Lewandowski bohaterem FC Barcelony

Robert Lewandowski po raz kolejny udowodnił, dlaczego uchodzi za jednego z najlepszych napastników na świecie. Podczas wyjazdowego starcia FC Barcelony z Deportivo Alavés Polak rozegrał fenomenalny mecz, w którym popisał się wyjątkową skutecznością. Już w 9. minucie meczu otworzył wynik, kierując piłkę głową do siatki po idealnym dośrodkowaniu Raphinhi z rzutu wolnego. Nie zwalniał tempa i niespełna piętnaście minut później ponownie trafił do bramki rywali. Tym razem akcję zainicjował brazylijski skrzydłowy, który przebiegł niemal połowę boiska, a następnie podał precyzyjnie do Lewandowskiego, który bez zawahania umieścił futbolówkę w siatce.

Jednak to nie koniec popisów Polaka — już po 32 minutach gry mógł cieszyć się z hat-tricka. Przy trzecim trafieniu Lewandowski znakomicie wyczuł sytuację, idealnie ustawiając się w polu karnym, by wykorzystać dokładne zagranie Erica Garcíi. Uderzył po ziemi, pokonując bramkarza Alavés i ustalając wynik na 3:0 jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy.

Dzięki tej spektakularnej serii trafień Polak ponownie stał się bohaterem meczu, zyskując uznanie zarówno wśród fanów, jak i ekspertów. Jego hat-trick nie tylko podkreślił fenomenalną dyspozycję, ale także pozwolił mu umocnić się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców LaLiga. Nieustanna skuteczność Lewandowskiego znacząco przyczynia się do sukcesów FC Barcelony, a jego gole są kluczowe w walce o ligowe punkty.

Formę Polaka doceniły hiszpańskie media. 36-latek trafił na okładki prestiżowych gazet i został bohaterem tamtejszej prasy!

Trudno uwierzyć, czego dokonał Lewandowski. Kibice czekali na to prawie 100 lat

Robert Lewandowski na okładkach gazet

Fenomenalna postawa Roberta Lewandowskiego w meczu przeciwko Deportivo Alavés odbiła się szerokim echem w hiszpańskich mediach, które nie szczędziły pochwał dla Polaka. Występ 36-letniego napastnika wywołał prawdziwą euforię wśród dziennikarzy, którzy zgodnie uznali go za głównego architekta triumfu FC Barcelony. Lewandowski nie tylko poprowadził zespół do pewnego zwycięstwa, ale także zaprezentował klasę, która zapewniła mu miejsce na pierwszych stronach największych sportowych dzienników w Hiszpanii.

Hiszpański dziennik Sport opatrzył dzisiejszą okładkę tytułem “Huragan Lewandowski”, umieszczając na niej zdjęcie Polaka z meczu. Gazeta szeroko opisuje popis strzelecki Lewandowskiego, podkreślając, że hat-trick skompletował zaledwie w 32 minuty, a jego współpraca z Raphinhą była kluczem do zdominowania rywali.

Polski napastnik rozstrzygnął mecz hat-trickiem w nieco ponad pół godziny gry, wspierany przez wspaniałego Raphinhę — możemy przeczytać w komentarzu pod wyróżnionym nagłówkiem.

Również jeden z najbardziej prestiżowych dzienników sportowych, Mundo Deportivo, postanowił poświęcić główną stronę Lewandowskiemu, tytułując okładkę słowem “SuperLewy”. Fotografia Polaka przedstawia jego cieszynkę po trzecim golu, a gazeta podkreśla, że napastnik Barcelony zagrał jak za swoich najlepszych czasów w Bayernie Monachium.

Podsumowując, hiszpańska prasa zgodnie uznała, że ten występ to nie tylko kolejny popis snajpera, ale także dowód na to, że Lewandowski wraca do swojej najwyższej dyspozycji. Taki odbiór mediów nie tylko podkreśla wyjątkową formę Polaka, ale także pokazuje, jak istotną postacią jest dla FC Barcelony, szczególnie w kontekście nadchodzących ważnych spotkań w lidze i europejskich pucharach.

Przed FC Barceloną pracowity okres

Przed zespołem FC Barcelony nadchodzą wyjątkowo pracowite tygodnie. Po meczu z Deportivo Alavés piłkarze powoli udają się na krótką przerwę reprezentacyjną, ale tuż po niej czeka ich powrót do wymagającej rywalizacji na wielu frontach. Październik zapowiada się na szczególnie intensywny miesiąc, ponieważ drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka ma przed sobą trzy arcytrudne spotkania, które mogą odegrać istotną rolę w kontekście dalszego przebiegu sezonu.

Na początek Katalończyków czeka domowe starcie z Sevillą – zespołem, który wielokrotnie potrafił zaskoczyć faworytów i skutecznie komplikował ich plany. Zaledwie trzy dni później, do Barcelony zawita Bayern Monachium. Spotkanie z niemieckim potentatem w Lidze Mistrzów będzie nie tylko ważnym sprawdzianem formy, ale również okazją do weryfikacji postępów zespołu pod wodzą nowego trenera. Na zakończenie miesiąca czeka ich natomiast absolutny klasyk – El Clásico przeciwko Realowi Madryt. Mecz z odwiecznym rywalem z pewnością dostarczy mnóstwa emocji i będzie miał ogromne znaczenie zarówno w walce o ligowe punkty, jak i w aspekcie moralnym.