Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Bohater Hiszpanii wypalił to po meczu, odpowiedź musiała zaboleć. Wystarczyły dwa słowa
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 10.07.2024 07:48

Bohater Hiszpanii wypalił to po meczu, odpowiedź musiała zaboleć. Wystarczyły dwa słowa

Lamine Yamal
Fot. screen X/Football Espana

Wczoraj poznaliśmy pierwszego finalistę EURO 2024. Została nim Hiszpania, w której błyszczał wczoraj Lamine Yamal. 16-latek po meczu zwrócił się do jednego z rywali, tym samym pokazując, kto był lepszy. Miał ku temu powód.

Hiszpania w finale EURO 2024. Dokonała historycznego wyczynu

Pierwszy półfinał EURO 2024 zwiastował wiele emocji nie tylko ze względu na starcie dwóch gigantów, ale przede wszystkim obecność reprezentacji Hiszpanii, która na tym turnieju jest nie do zatrzymania. Kadra Luisa de la Fuente wygrała właśnie 6. mecz, co jest pierwszym takim wyczynem w całej historii mistrzostw Europy. 

Mecz rozpoczął się dla nich jednak nie najlepiej. W 9. minucie do siatki trafił Randall Kolo Muani, tym samym strzelając dla Francji pierwszą na tym EURO bramkę z gry. Napastnik wykorzystał podanie Kyliana Mbappe, który w tym meczu wystąpił już bez maski osłaniającej złamany niedawno nos.

Prowadzenie Trójkolorowych nie trwało jednak długo. Do remisu pięknym strzałem doprowadził Lamine Yamal, który uderzył technicznym strzałem zza pola karnego. Futbolówka uderzyła od słupka bramki strzeżonej przez Mike Maignana i wpadła do niej, a 16-latek został w tamtym momencie najmłodszym strzelcem w historii europejskiego czempionatu. Poza tym, jego trafienie jest mocnym kandydatem do najpiękniejszego gola EURO 2024.

W 25. minucie na 2:1 dla Hiszpanii trafił Dani Olmo. Piłkarz jednym zwodem minął obrońców i uderzył na bramkę, a po tym piłka została wbita do siatki przez Julesa Kounde. Trafienie zaliczono jednak pomocnikowi La Furia Roja. Jak się okazało, był to ostatni gol w tym spotkaniu, przez co Hiszpania została pierwszym finalistą EURO 2024. Francja z kolei jedzie do domu.

Zbigniew Boniek nie wytrzymał i wypalił o reprezentacji Polski. Padły ostre słowa Rosjanka wypaliła o Idze Świątek. Wszystko tuż przed igrzyskami olimpijskimi

Bohater spotkania wypalił po meczu. Rywal mógł się tylko przyglądać

Zawodnikiem spotkania Hiszpania - Francja został Lamine Yamal. Ten młody zawodnik zdecydowanie na to zasłużył, ponieważ w trakcie tego półfinału cały czas angażował się w grę ofensywną. Poza tym strzelił piękną bramkę, która dała nadzieję jego kolegom na wygraną.

Przed meczem zaczepić Yamala postanowił pomocnik francuskiej kadry, Adrien Rabiot. Zawodnik chciał wywrzeć presję na swoim rywalu. 

Jeśli Yamal chce zagrać w finale, musi pokazać więcej, niż dotychczas - miał powiedzieć Rabiot

No i pokazał. Yamal zaliczył bardzo ważne trafienie i został najlepszym zawodnikiem spotkania (MVP). Po końcowym gwizdku 16-latek nie zapomniał o tych słowach Francuza i postanowił się do nich odnieść. Jak przekazał profil Football Espana, hiszpański piłkarz miał krzyczeć “Mów teraz! Mów teraz!”.

ZOBACZ: Szymon Marciniak coraz bliżej finału Euro 2024. Jest jeden warunek

Lamine Yamal - rekordzista

Lamine Yamal zdecydowanie wyróżnia się na tle innych zawodników. Pomimo młodego wieku prezentuje się bardzo dobrze na tym Euro, co pokazują jego 3 asysty i ta bramka z półfinału z Francją. Nie dziwi więc, że Hiszpan bije kolejne rekordy, stając się najmłodszym zawodnikiem, który:

  • strzelił bramkę na Euro
  • zaliczył asystę na Euro
  • wystąpił w meczu na Euro
  • został najlepszym zawodnikiem spotkania na Euro

Hiszpania czeka na swojego przeciwnika w finale, z którym zmierzy się na Olympiastadion w Berlinie 14 lipca. Jej rywala poznamy dziś i będzie to triumfator starcia Anglia - Holandia. Drugi półfinał EURO 2024 odbędzie się dziś o 21:00.