Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Kot wybrał zaskakującą ścieżkę kariery. Całkowita zmiana, oddali się od skoków narciarskich
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 20.09.2023 19:17

Kot wybrał zaskakującą ścieżkę kariery. Całkowita zmiana, oddali się od skoków narciarskich

Maciej Kot, Jakub Kot
Youtube/StrefaKibica1

Maciej Kot i Jakub Kot byli jednym z najbardziej znanych rodzeństw w skokach narciarskich. Ostatecznie w zawodowym sporcie został tylko ten starszy, a młodszy spróbował swoich sił jako ekspert. Okazało się, że ma ochotę na zmianę zawodu. 

Maciej Kot i Jakub Kot - rodzeństwo związane ze skokami

Maciej Kot i Jakub Kot są synami Rafała Kota, dawnego lekarza polskiej kadry w skokach narciarskich i wieloletniego eksperta TVP. Przez wiele lat ten pierwszy był jedną z najbardziej istotnych postaci kadry A, podczas gdy jego brat nie święcił sukcesów. 

Wkrótce Jakub Kot, który występował jeszcze jako skoczek w wywiadach m.in. dla kanału Strefa Kibica 1 po Soczi, postanowił zrezygnować z zawodowego sportu i pójść w ślady swojego ojca

Cezary Kulesza ogłosił. Oto nowy trener reprezentacji Polski

Jakub Kot zdecydował się na zmianę zawodu

To może być jednak koniec przygody Jakuba Kota ze skokami narciarskimi już na dobre. Okazało się, że ekspert postanowił wystartować w wyborach parlamentarnych. Nie wszystkim spodoba się kierunek, w którym postanowił pójść. 

Jakub Kot wystartuje z miejsca 6. w okręgu sądecko-podhalańskim z list Koalicji Obywatelskiej. Poszedł więc w ślady innej legendy skoków narciarskich. 

Jakub Kot poszedł w ślady Apoloniusza Tajnera

Pierwszą legendą skoków, która postanowiła startować w tegorocznych wyborach parlamentarnych, został Apoloniusz Tajner. Wystartuje on w okręgu nr 27. Na liście Koalicji Obywatelskiej zajmuje trzecią pozycję. 

Czy którykolwiek z panów dostanie się do Sejmu? Tajner ma na to spore szanse - okręg z siedzibą w Bielsku-Białej jest bardzo przychylny KO i możliwe, że dzięki temu były szef PZN zasiądzie w sejmowych ławach.