Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Katastrofalny mecz Krychowiaka. Ronaldo rozbił zespół Polaka
Filip Wilkiewicz 03.04.2024 10:21

Katastrofalny mecz Krychowiaka. Ronaldo rozbił zespół Polaka

Grzegorz Krychowiak

To zdecydowanie nie tak miało wyglądać. Zespół Abha FC z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie podejmował u siebie Al-Nassr. Goście byli faworytami tego spotkania, ale nikt nie spodziewał się wyniku, jakim zakończy się ten mecz. Cristiano Ronaldo i spółka nie mieli żadnej litości i rozgromili gospodarzy aż 0:8.

Blamaż na własnym stadionie

W meczu 26 kolejki Saudi Pro League spotkały się dwie drużyny z kompletnie różnych biegunów. Gospodarze znajdują się w strefie spadkowej i walczą o utrzymanie w lidze, z kolei drużyna gości goni lidera z Al-Hilal i bije się o wyższe cele. Można było przewidzieć, że Abha FC nie będzie w stanie zbytnio zagrozić drużynie Al-Nassr, ale wynik końcowy na pewno może szokować.

Grzegorz Krychowiak rozpoczął mecz w wyjściowym składzie i zagrał 67 minut. Biorąc pod uwagę czas spędzony na boisku, były reprezentant Polski nie wyróżnił się niczym pozytywnym. Krychowiak tracił posiadanie piłki aż 10 razy i dopuścił się 3 przewinień, a jedno z nich zakończyło się otrzymaniem żółtej kartki. Polak i jego koledzy z drużyny byli bezradni wobec festiwalu bramek, który w 11 minucie rozpoczął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk trzykrotnie wpisał się na listę strzelców w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie, piłkarze Al-Nassr dobili gospodarzy i w 86 minucie spotkania ustalili wynik na 0:8.

Adam Nawałka dosadnie o Michale Probierzu. "Uwolnił potencjał drużyny"

Sytuacja w lidze

Deklasacja w meczu z Al-Nassr może znacząco wpłynąć na morale drużyny z Abhy. Przed klubem Grzegorza Krychowiaka stoi bardzo trudne zadanie utrzymania się w Saudi Pro League.

Do końca sezonu pozostało 8 kolejek, a piłkarze Abha FC znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli. Do opuszczenia strefy spadkowej brakuje im jedynie dwóch punktów, ale sytuacja w lidze może się jeszcze znacząco zmienić. Kolejne spotkania dla zespołu Abhy będą głównie z rywalami z lepszym bilansem punktowym. Podopieczni Pitso Mosimane w ostatnim meczu sezonu ligowego zmierzą się z Al Hazem, które jest murowanym kandydatem do spadku z ligi.

Kariera Krychowiaka w Arabii Saudyjskiej

Grzegorz Krychowiak trafił do ligi saudyjskiej w 2022 roku, gdy został wypożyczony z rosyjskiego Krasnodaru do drużyny Al-Shabab. W swoim debiutanckim sezonie w Saudi Pro League Krychowiak rozegrał 31 spotkań, w których strzelił 3 gole i zanotował 2 asysty. W trakcie gry w zespole Al-Shabab polski pomocnik miał okazję do współpracy z Czesławem Michniewiczem. Były selekcjoner reprezentacji Polski został zatrudniony niedługo po zakończeniu współpracy z PZPN po mundialu w Katarze.

W 2023 roku Grzegorz Krychowiak ponownie opuścił Krasnodar, ale tym razem był to transfer definitywny. 34-latek dołączył do Abha Club i obecnie reprezentuje ich barwy. Polak rozegrał do tej pory 28 meczów i zdobył w nich 6 goli i 1 asystę.