Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Adam Nawałka dosadnie o Michale Probierzu. "Uwolnił potencjał drużyny"
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 02.04.2024 15:08

Adam Nawałka dosadnie o Michale Probierzu. "Uwolnił potencjał drużyny"

Adam Nawałka
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk

Michał Probierz rozpoczyna przygotowania do Euro 2024 w Niemczech. Selekcjoner reprezentacji Polski uznał, że warto będzie zaczerpnąć wiedzy od jednego ze swoich poprzedników i skontaktował się z Adamem Nawałką. Były szkoleniowiec kadry narodowej zdradził, iż panowie przeprowadzili już rozmowę i z dużym optymizmem patrzy na dalszą pracę Probierza z reprezentacją.

Przygotowania czas zacząć

Do rozpoczęcia turnieju mistrzostw Europy pozostało nieco ponad dwa miesiące. Michał Probierz wyruszył do Niemiec wraz z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej, aby obejrzeć z bliska dwie lokalizacje, które kandydują o miano bazy reprezentacji Polski na okres turnieju

Probierz wziął pod uwagę ośrodki w Bremie i Poczdamie. UEFA oczekuje oficjalnej decyzji co do wyboru bazy do piątku, a PZPN robi wszystko, co w swojej mocy, aby wszystkie szczegóły w kwestii logistycznej dopiąć jak najszybciej. Oprócz wyboru bazy w Niemczech, działacze związku są w trakcie negocjacji z władzami PGE Narodowego, gdzie Polacy mieliby trenować przed wyjazdem na turniej.

Reprezentant Polski zachwycił Włochów. Media określiły go w wyjątkowy sposób

Rozmowa selekcjonerów

Adam Nawałka porozmawiał z dziennikarzami WP SportoweFakty i zdradził, że Michał Probierz dzwonił do niego w sprawie kwestii organizacyjnych. Nawałka przyznał, że odbyli krótką rozmowę i umówili się na dyskusje w cztery oczy w Krakowie.

Michał telefonował jeszcze przed świętami, późnym wieczorem. Rozmawialiśmy na temat bazy przed turniejem i o sprawach związanych ze zgrupowaniem. To była krótka, ale treściwa rozmowa. Umówiliśmy się jeszcze na kawę w Krakowie. Z przyjemnością porozmawiam z selekcjonerem.

Były selekcjoner reprezentacji Polski podkreślił, że od samego początku z dużym optymizmem podchodził do meczów kadry za kadencji Michała Probierza. Nawałka zauważył, że obecny szkoleniowiec podjął odpowiednie kroki, aby drużyna była w stanie osiągnąć sukces w barażach.

Byłem optymistą, widząc szeroką kadrę powołaną na marcowe spotkania, a zwłaszcza gdy ujrzałem wyjściowy skład na spotkanie z Estonią. Po dwóch poprzednich zgrupowaniach selekcjoner Michał Probierz wyciągnął wnioski i postawił na zawodników, do których ma zaufanie. Wybrał stabilizację i słusznie. Widać, że Michał uwolnił potencjał drużyny, jego koncepcja była trafna i dotarł do piłkarzy.

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek wprost o protestach selekcjonerów. “To czysty populizm”

Adama Nawałka o szansach reprezentacji Polski

Biało-czerwoni rozpoczną zmagania na Euro od występów w fazie grupowej. Polacy trafili do grupy D, gdzie ich rywalami będą reprezentacje Austrii, Francji i Holandii. Adam Nawałka ocenił szanse podopiecznych Michała Probierza i zaapelował o spokój i wiarę piłkarzy w umiejętności swoje, ale też i trenera.

Piłka lubi niespodzianki, zwłaszcza gdy w drużynie jest wiara i plan na mecz, ale spokojnie - nie ma co pompować balonika. Ważne, że progres w kadrze już nastąpił i że jest chemia pomiędzy trenerem, a drużyną.

Pierwszy mecz na mistrzostwach Europy dla biało-czerwonych odbędzie się w niedzielę 16 czerwca. Rywalami reprezentacji Polski będzie Holandia. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15:00 na obiekcie Volksparkstadion w Hamburgu.