Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Samobój Krychowiaka. Słaby występ Polaka i całego zespołu
Bartosz Nawrocki 10.03.2024 14:44

Samobój Krychowiaka. Słaby występ Polaka i całego zespołu

Grzegorz Krychowiak

W ramach 23. kolejki Saudi Pro League, zespół Grzegorza Krychowiaka, Abha Club podejmował na wyjeździe Al-Ettifaq. Przegrali oni z gospodarzami 3:0, a do rozmiarów porażki przyczynił się sam Polak. Pomocnik strzelił gola samobójczego z 18. metrów od własnej bramki.

Kuriozalny samobój Polaka

Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut w meczu przeciwko Al-Ettifaq. Polak zdołał w tym czasie pokazać się z negatywnej strony dwa razy. W 51. minucie otrzymał żółtą kartkę, a niespełna 3 minuty później zaliczył trafienie samobójcze. Nie porozumiał się z bramkarzem, Ciprianem Tatarusanu, którego przez chwilę nie było w bramce. Nie dostrzegł tego w porę Krychowiak, który bez namysłu skierował futbolówkę do własnej siatki z 18. metra.

Przepychanki na miesięcznicy smoleńskiej. Kaczyński nie wytrzymał Sensacyjne wieści ws. Mike'a Tysona. Fani czekali na to latami

Wysoka przegrana na stadionie rywala

Abha Club przegrał na wyjeździe 0:3 z Al-Ettifaq. Bramki, poza Krychowiakiem, strzelali jeszcze Moussa Dembele i Karl Toko Ekambi, który został zawodnikiem spotkania. Ogólnie Abha zaprezentowała się słabo, na co wskazują oceny wystawione przez Flashscore. Najwyższą notę otrzymał bramkarz Tatarusanu (6.8). Polski pomocnik dostał za ten mecz ocenę 6.1, ale nie był to najniższy wynik w zespole.

Zespół Krychowiaka nie radzi sobie najlepiej w lidze

Po 23 kolejkach Abha Club plasuje się na przedostatnim, 17. miejscu w tabeli Saudi Pro League. Co prawda, w ostatnim meczu przed starciem z Al-Ettifaq wygrali, jednak wcześniej nie mogli tego zrobić od ostatniego zwycięstwa 4 listopada zeszłego roku. Zespołowi Krychowiaka brakuje już 5 punktów do miejsca nad strefą spadkową.