Sport.Goniec.pl

KAPiF

Kamil Stoch wycofany z Pucharu Świata. "Sytuacja jest dla mnie bardzo trudna"

6 Lutego 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Kamil Stoch wycofany z Pucharu Świata. Wiadomo, że nie pojawi się na pewno na najbliższych zawodach w Lake Placid, ale nikt nie mówi o tym, kiedy wróci do regularnego skakania. Skoczek nie ma dobrych wieści, opowiedział też o swoich ambicjach.

Kamil Stoch wycofany z Pucharu Świata

Kamil Stoch nie dostał się do niedzielnego konkursu w Willingen - skoczek przepadł już na etapie kwalifikacji, co bardzo wstrząsnęło polską opinią publiczną. Wielki mistrz mierzy się w tej chwili z wieloma problemami natury sportowej. Być może dochodzi do tego również aspekt psychologiczny.

Sztab szkoleniowy zdecydował o wycofaniu go z konkursów Pucharu Świata. To oznacza, że na pewno nie zobaczymy go w nadchodzący weekend w Lake Placid, ale nie wiadomo dokładnie, ile potrwa jego przerwa.

W wywiadzie dla portalu Skijumping.pl, Stoch potwierdził, że decyzja nie należała do niego, ale jednocześnie miał sobie za złe, że w ogóle wziął udział w konkursie na skoczni w Bad Mitterndorf. W wywiadzie twierdził, że być może, gdyby w ogóle tam nie pojechał, sytuacja byłaby dziś inna.

- Sytuacja jest dla mnie bardzo trudna, ale na szczęście jestem zdrowy. Wszystko jest w porządku pod względem fizycznym. (...) To nie jest koniec sezonu absolutnie, jest jeszcze dużo fajnych zawodów i być może jeszcze będzie powód do tego, żeby się cieszyć - powiedział polski mistrz.

Kamil Stoch o swoich ambicjach

Kamil Stoch powiedział również słowa, których wielu się spodziewało, ale niewiele osób wymówiłoby je na głos. Jego ambicje, jak zwykle, są bardzo wygórowane. Nie ma jednak wątpliwości, że mówi o nich mistrz olimpijski i świata w skokach oraz zdobywca Kryształowej Kuli. Tacy jak on nie cieszą się z nawet z miejsca nr 10 w czołówce konkursu.

- Mnie po prostu nie interesują miejsca w pierwszej trzydziestce, (...) nie interesują mnie miejsca w dwudziestce Pucharu Świata, w dziesiątce jest fajnie być, ale to też nie jest mój cel. Ja chcę być po prostu najlepszy - zdradził skoczek.

Czy te ambicje zaprowadzą go znów na szczyt? Można mieć jedynie taką nadzieję i przypomnieć, że to właśnie dzięki nim i swojej ciężkiej pracy był w stanie dotrzeć na szczyt, marząc już w wieku 12 lat o medalu olimpijskim.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: skijumping.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Skoki Narciarskie

Rewelacyjne wieści o Dawidzie Kubackim, PZN właśnie potwierdził. Kibice tylko na to czekali
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Justyna Żyła na odważnym zdjęciu, tak spędza czas z nowym ukochanym. Fani są pod wrażeniem
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Kamil Stoch wyjawił prawdę na temat swojego małżeństwa. Fani mają powody do niepokoju?
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Kamil Stoch wyjawił prawdę o swojej diecie. Bułka z bananem to już przeżytek, zaskakujące słowa
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Piotr Żyła ujawnił prawdę o sytuacji Dawida Kubackiego. Wystarczyło kilka słów
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Kamil Stoch zabrał głos ws. swojego małżeństwa. Jego słowa wywołały wielkie poruszenie
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]