Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Horror w trakcie meczu Euro 2024, piłkarz stracił przytomność. Podano najnowsze wieści
Karol Osiński
Karol Osiński 24.06.2024 08:54

Horror w trakcie meczu Euro 2024, piłkarz stracił przytomność. Podano najnowsze wieści

Kadr z meczu Szkocja - Węgry
Fot. screen/beIN Sports 2

Podczas meczu Szkocja - Węgry napastnik drugiej z ekip Barnabas Varga stracił przytomność po zderzeniu z bramkarzem rywali. Kibice na moment wstrzymali oddech, ponieważ sytuacja wyglądała dramatycznie. W nocy przekazano najnowszy komunikat ws. zdrowia piłkarza. Po tym, co zobaczył świat, aż trudno w to uwierzyć.

Piłkarz stracił przytomność w trakcie meczu Euro 2024

Dramatyczna sytuacja rozegrała się na oczach fanów w 71. minucie meczu. Wówczas reprezentacja Węgier wykonywała rzut wolny z ok. 30. metra. Zawodnik Madziarzy dośrodkował piłkę w pole karne, do której wyskoczył golkiper Szkotów Angus Gunn, jednocześnie z całym impetem uderzając w walczącego o strącenie futbolówki Barnabasa Vargę. 

Napastnik runął bezwładnie na ziemię, a piłkarze natychmiastowo wezwali służby medyczne. Rozpoczęła się akcja mająca na celu przywrócenie przytomności napastnika, po czym lekarze znieśli go na noszach z murawy. 

Probierz wparował do szatni po klęsce z Austrią i się zaczęło. Nagranie widziała cała Polska

Najnowsze wieści ws. zdrowia Barnabasa Vargi

Jeszcze przed zakończeniem meczu niemiecki “Bild” podał, że życiu Barnabasa Vargi nie zagraża niebezpieczeństwo. Odzyskał przytomność i komunikował się z lekarzami, udzielającymi mu pomocy. W nocy z niedzieli na poniedziałek węgierska federacja piłkarska poinformowała, że napastnik czuje się coraz lepiej.

Stan Barnabasa Vargi jest stabilny! Zawodnik reprezentacji Węgier przebywa obecnie w jednym ze szpitali w Stuttgarcie - czytamy w oficjalnym powiadomieniu.

Dodano, że piłkarz ma złamanie kilku kości twarzy oraz doznał wstrząsu mózgu. Z uwagi na powagę sytuacji są to nie najgorsze wieści, ponieważ mogło się to skończyć zdecydowanie gorzej.

Złamanie kilku kości twarzy i wstrząs mózgu Barnabasa Vargi, prawdopodobna jest operacja - informuje węgierska federacja. I, jakkolwiek źle to może zabrzmieć, to… niezłe wieści. W pierwszej chwili myślałem, że mogło stać się najgorsze. Nic cię nie przygotuje na taką sytuację - napisał Maciej Iwański z TVP Sport w serwisie X.

ZOBACZ TEŻ: Lewandowski podszedł do małego chłopca i zadał jedno pytanie. To, co zrobił później wyciska łzy

To dokładnie wydarzyło się w meczu Szkocja - Węgry

Po dokładnej analizie sytuacji dziennikarze przekazali, w jaki sposób mogło dojść do tak poważnego zdarzenia. Zdaniem brytyjskiego reportera sportowego, Jonathana Wilsona szkocki bramkarz wpadł na Barnabasa Vargę, uderzając w niego łokciem.

Wygląda na to, że Varga zderzył się z łokciem Gunna. Zanim upadł na ziemię, był nieprzytomny i ma złamaną kość policzkową. Ale jego stan jest stabilny, a to jest najważniejsze - czytamy.

Ku pokrzepieniu serc węgierskich kibiców, ich reprezentacja zwyciężyła 1:0 po golu w… 100. minucie meczu. Tym samym szanse Madziarzy na pozostanie w turnieju zostały przedłużone.