Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Euro 2024. Fatalne doniesienia z obozu reprezentacji Polski. Probierz może mieć problem
Karol Osiński
Karol Osiński 15.06.2024 13:11

Euro 2024. Fatalne doniesienia z obozu reprezentacji Polski. Probierz może mieć problem

Michał Probierz
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Michał Probierz może mieć kolejny problem przy ustalaniu wyjściowego składu na mecz przeciwko Holandii. Według doniesień mediów jeden z reprezentantów mierzy się z problemami zdrowotnymi, które mogą wykluczyć go z gry. Podano nazwisko jego następcy.

Euro 2024. Ostatnie szlify formy Polaków przed meczem z Holandią

Reprezentacja Polski miała wyjechać dzisiaj do Hamburga, gdzie pierwotnie miał odbyć się ostateczny trening przed meczem przeciwko Holandii. Do wyjazdu jednak nie doszło, ponieważ murawa na Volksparkstadion wymaga poprawy, w związku z czym Michał Probierz przeprowadził przygotowania w Hanowerze.

W mediach społecznościowych serwisu “Łączy Nas Piłka” można obejrzeć nagrania oraz zdjęcia pokazujące, w jaki sposób Biało-Czerwoni szlifują formę przed spotkaniem z Oranje. Humory dopisują, choć kilka spraw nie układa się tak, jak powinno. 

Kompromitacja TVP Sport przed meczem otwarcia Euro. Wściekli kibice regulowali odbiorniki

Złe wieści ws. stanu zdrowia reprezentanta Polski

Niedługo przed 11:30 reprezentanci Polski pojawili się w ośrodku szkoleniowym Hannoveru 96, by rozpocząć rozgrzewkę. Niestety w grupie 26 zawodników wciąż brakowało Roberta Lewandowskiego, lecz nie był w tym osamotniony. Również Paweł Dawidowicz nie dołączył do kolegów z reprezentacji i razem z kapitanem trenował indywidualnie.

Dotychczas nie mówiono o potencjalnej absencji polskiego defensora w meczu z Holandią, lecz w takiej sytuacji jest to niemal pewne. Pozostali zawodnicy pracowali na najwyższych obrotach. 

ZOBACZ TEŻ: Polskie siatkarki pozbawiły złudzeń rywalki. Kibice przecierali oczy ze zdumienia

To on zastąpi Pawła Dawidowicza w meczu z Holandią?

Paweł Dawidowicz obok Jakuba Kiwiora i Jana Bednarka miał być “pewniakiem” do gry w pierwszej jedenastce w meczu przeciwko Holandii. W związku z jego prawdopodobną absencją miejsce w wyjściowym składzie zajmie Bartosz Salamon. Stoper Lecha Poznań grał w obu spotkaniach towarzyskich przed wyjazdem do Niemiec i wszystko wskazuje na to, że decyzja Michała Probierza padnie właśnie na niego.

Do grona pozytywnych informacji należy dołożyć fakt, że razem z drużyną pracuje Karol Świderski, którego stan zdrowia również należał do grona niepewnych. Napastnik Hellasu Werona będzie do dyspozycji selekcjonera, lecz nie wiadomo, czy pojawi się na boisku od pierwszej minuty.