Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Dziennikarz ostro o Robercie Lewandowskim. "Rozsadzał tę reprezentację"
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 26.09.2023 16:40

Dziennikarz ostro o Robercie Lewandowskim. "Rozsadzał tę reprezentację"

Robert Lewandowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski na czele z kapitanem Robertem Lewandowskim spisuje się od dłuższego czasu zdecydowanie poniżej oczekiwań kibiców. Największe pretensje fanów skierowane są właśnie w stronę napastnika FC Barcelony. Wielu z nich domaga się zmiany kapitana zespołu. Podobnego zdania jest dziennikarz Canal+, Cezary Olbrycht.

"Robert Lewandowski nie spełnia roli kapitana zespołu". Liczne zarzuty w stronę polskiego snajpera

Polscy piłkarze pod wodzą Fernando Santosa notowali kolejne rozczarowujące wyniki. Reprezentanci naszego kraju zawodzili kibiców oczekujących na poprawę grę polskiego zespołu. Najbardziej obrywało się kapitanowi polskiej reprezentacji, Robertowi Lewandowskiemu.

Snajper FC Barcelony otrzymywał wiele zarzutów pod swoim adresem związanych z jego postawą na boisku. Fani nie dostrzegali w 35-latku cech, które powinien posiadać lider drużyny, noszący na swoim ramieniu opaskę kapitańską. Podobnego zdania o gwieździe reprezentacji Polski jest dziennikarz Canal+, Cezary Olbrycht.

Grzegorz Krychowiak kończy reprezentacyjną karierę. Skierował do kibiców specjalny komunikat

Cezary Olbrycht w mocnych słowach o Robercie Lewandowskim

Zdaniem Olbrychta Robert Lewandowski również nie jest odpowiednią osobą w roli kapitana. - Opaska Roberta Lewandowskiego jest tylko dlatego, jakim jest piłkarzem, jakie ma CV, jakie ma liczby. Natomiast mentalnym liderem tej grupy on nie był nigdy. Powiem więcej, wydaje mi się, że był człowiekiem, który troszeczkę rozsadzał tę reprezentację od wewnątrz - rzucił dziennikarz w audycji "Magazyn Sportowy" w radiu RDC. 

- Tajemnicą poliszynela było to, że zawsze było wąskie grono piłkarzy zgromadzonych wokół Roberta. Piłkarzy, którzy mieli więcej do powiedzenia, piłkarze, którzy, powiem brzydko, mieli zagwarantowany czasami udział w meczu. Chociażby sposób, w jaki był zwalniany trener Brzęczek, świadczy dokładnie o tym, jak zły wpływ na reprezentację miał momentami Robert Lewandowski - dodał.

Robert Lewandowski może być spokojny. Michał Probierz nie planuje zmian

Głosy fanów domagających się zmian w roli kapitana reprezentacji Polski nie zostaną wysłuchane przez nowego selekcjonera. - Wielu oczekuje rewolucji w kadrze. Słyszę głosy, żeby odstawić Roberta Lewandowskiego, zabrać mu opaskę kapitana i tak dalej. Nie traktuję poważnie takich rad. Najpierw trzeba zbadać sytuację i znać przyczynę, dlaczego dzieją się pewne rzeczy - przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Michał Probierz.

- Żaden trener na świecie, jeżeli zostałby zapytany, czy chce u siebie Roberta Lewandowskiego, nie powie, że go nie chce. Polskiej piłki nie stać na zrezygnowanie z Roberta Lewandowskiego - stanowczo stwierdził selekcjoner Polaków.

Źródło: "Magazyn Sportowy" RDC/ Przegląd Sportowy