Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Drogie rozstanie Legii z trenerem. Wiadomo, jaką odprawę dostanie Runjaić
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 12.04.2024 22:56

Drogie rozstanie Legii z trenerem. Wiadomo, jaką odprawę dostanie Runjaić

Kosta Runjaić
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

We wtorek 9 kwietnia Legia Warszawa poinformowała o zakończeniu współpracy z trenerem Kostą Runjaiciem. W jego miejsce przyszedł Portugalczyk, Goncalo Feio. Okazuje się, że niemiecki szkoleniowiec może liczyć na solidny zastrzyk gotówki, mimo zwolnienia.

Kadencja Runjaicia z kilkoma sukcesami

Kosta Runjaić trenował Legię Warszawa od początku sezonu 2022/2023. Zastąpił on na tym stanowisku Aleksandara Vukovicia. W tym czasie Niemiec zdobył Puchar oraz Superpuchar Polski, a także awansował do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy

Ostateczne pożegnanie trenera z klubem nastąpiło 9 kwietnia, kiedy to Legia podała oficjalną informację o zwolnieniu szkoleniowca. Runjaić z szacunkiem pożegnał się z Legią, dziękując kibicom, zarządowi i piłkarzom za ostatnie lata.

Chcę podziękować wszystkim, z którymi spędziłem czas w Warszawie. To tyczy się wspaniałego sztabu, zawodników, zarządu i wszystkich pracowników Legii, ale też wspaniałych mieszkańców stolicy i kibiców Legii. Życzę wszystkim, by w pozostałych meczach wszyscy się zjednoczyli i osiągnęli maksymalne wyniki prowadzące do sukcesu Legii. Do końca - powiedział żegnający się z Legią Kosta Runjaić

 

Legia Warszawa ma nowego trenera. To już oficjalnie Trener Legii zwolniony. Wymowne słowa Zbigniewa Bońka

Onet ujawnia, ile dostanie Runjaić po zakończonej współpracy. Kwota robi wrażenie

Kosta Runjaić zachował się z szacunkiem do klubu, mimo że został on przez jego zarząd zwolniony. Tak samo zachowa się Legia, jeśli chodzi o kwestię wynagrodzenia związanego z kontraktem szkoleniowca. Jak przekazuje portal Onet.pl, Niemiec miał umowę do czerwca 2026 roku. Niezależnie od tego, czy trener podejmie nową pracę, cała należna kwota zostanie mu wypłacona w trzech częściach. Pierwsza ma wpłynąć na konto Runjaicia już niedługo, druga - w połowie okresu pozostałego do końca rozwiązanego kontraktu, a więc po sezonie 2024/2025, trzecia na koniec. Łącznie szkoleniowiec otrzyma ok. 750 tys. euro, czyli ponad 3,2 mln złotych.

ZOBACZ: Niepewna przyszłość Warty Poznań. Prezes klubu uspokaja kibiców

Debiut nowego trenera w hicie Ekstraklasy

Nowym trenerem Wojskowych został Goncalo Feio. Portugalczyka na start czeka trudne wyzwanie - starcie z aktualnym mistrzem Polski z Częstochowy. Spotkanie odbędzie się w sobotę 13 kwietnia na stadionie Rakowa, a pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 20:00. Mecz będzie o tyle bardziej emocjonujący, że obecnie zespoły mają po tyle samo punktów w ligowej tabeli - po 45 oczek. Zwycięstwo którejkolwiek ze stron przybliży ją do walki o europejskie puchary w przyszłym sezonie.